В Ужгородському лісгоспі говорять про всихання 155 га дуба, 69 га ясена та 61 га – каштана

Протягом листопада 2017 – липня 2018 року спеціалістами Державного спеціалізованого лісозахисного підприємства «Львівлісозахист» та лісовою охороною ДП «Ужгородський лісгосп» у держлісфонді підприємства було виявлено 968 га осередків хвороб лісу.

В Ужгородському лісгоспі говорять про всихання 155 га дуба, 69 га ясена та 61 га – каштана

Головний лісничийДП «Ужгородський лісгосп» Валентин Геккер розповідає, що переважно це пошкодження гнилями та трутовиками у букових насадженнях віком понад 100 років в Анталовецькому, Кам'яницькому та Ужгородському лісництвах а також всихання насаджень дуба звичайного і скельного у Великодоброньському та Ужгородському лісництвах, ясена у Великодоброньському лісництві та каштана їстивного в Анталовецькому лісництві.

Станом на 02.08.2018 року процеси всихання насаджень було зафіксовано на площі 285 га, у тому числі дуба – 155 га, ясена – 69 га, каштана – 61 га.

 Поодиноких вітровалів та бурелому протягом цього часу було виявлено на площі 274 га. Протягом 7 місяців 2018 року вже було проведено лісопатологічне обстеження та погоджено переліки заходів з поліпшення санітарного стану насаджень на 640,4 га виявлених осередків хвороб лісу та вітровально-віроломних ділянок, у яких заплановано провести вибіркові санітарні рубки, повідомили Закарпаття онлайн у прес-службі Закарпатського ОУЛМГ.

02 серпня 2018р.

Теги: всихання, дуб, каштан, ясен

Коментарі

знак питання 2018-08-03 / 04:36:21
"Вітровалів" вам уже замало, лісоПОХОРОНці?

пенсіонер 2018-08-03 / 02:19:25

Пане Пересоляк, що мають НАПРЯМУ ВІКОВІЧНІ дуби У ЛІСІ до "інженерно-меліоративних функцій сільськогосподарських угідь та НАСАДЖЕНЬ"?
Я врешті не професійний землевпорядник, але як і скільки коштує, наприклад, перевести орну земля у непридатну до с/г у місцевих "фахівців" Держгеокадастру - я, наприклад, в курсі)))
Але щоб хащу підвести під "насадження з інженерно-меліоративними функціями" - це для мене "ноу-хау".
Але тепер буду точно мати такий розклад "на увазі")))

пенсіонер 2018-08-03 / 00:41:52

Бабло треба на вибори? Мурга вже і "науковців" підтягує? С...ки, мало вже "повсихало" у Карпатах??? Коли вже навіть Європа визнала, що Україна на 1 млрд. баксів лісу налівачила!!! Про що ви, "фахівці", плетете???

Богдан 2018-08-02 / 21:28:27
Значить закордонні пани замовили дубові,ясеневі і каштанові "дрова"

Степан Крук -Пересоляк В. 2018-08-02 / 16:01:19
Так, ситуація песимістична! Однак, ці несприятливі екологічні умови жодним чином не вплинули на "дубів", котрі сидять в кабінетах лісгоспів. Вони не "всихають", скоріше навпаки! Вперше почув про цю глобальну проблему тільки від Вас, науковця. Схоже, що "дубів" такий стан речей задовільняє.

Пересоляк В. 2018-08-02 / 15:22:26
Це не смішно!Осушувально - зволожуючі системи в Закарпатській області /Берегівська, Латорицька, Батарська, Сальвінська ,«Чорний Мочар»/ не виконують свої безпосередньо інженерно-меліоративні функції: на сам перед реверсного зволоження сільськогосподарських угідь, насосні станції не працюють і морально застарілі /наприклад в Ужгородському районі з 8 насосних працюють лише 2/, основні меліоративні канали замулені не розчищалися близько 40 років, шлюзи регулятори розвалені і потребують капітального ремонту, колектори забиті.
Площа водного дзеркала зменшилась близько на 5 тис. га . Наслідком цього є переосушення сільськогосподарських меліоративних земель, зменшення високопродуктивних земель, різко зменшились площі випаровування води, понизилося дзеркало грунтових вод, місцями почали висихати ліси.
За послідні п’ять років спостерігається площинне переосушення близько 200 тис. га по області.
В 2012- 2017 рівень грунтових вод по Закарпатській обласні знизився від 3 до 9 метрів. Наприклад літом 2015році в Іршавському районі в деяких селах вже пересохли криниці, виникла необхідність доставляти воду для населення автомобільним транспортом.


Завідувач кафедри землевпорядкування
та кадастру УжНУ, к.н.з д.у.,доц..
Голова ГО «Інститут раціонального
природокористування» В.Ю.Пересоляк

Степан Крук 2018-08-02 / 13:21:29
Найбільше "всохло" дуба. Ну це й зрозуміло...