За його словами, домовленості між Кишиневом і Тирасполем і їхня подальша реалізація на принципах взаємної відповідальності стали "новою нормою" процесу придністровського врегулювання.
"Протокол, підписаний сторонами сьогодні, дає мені впевненість у тому, що домовленості з пріоритетних питань, які залишилися, пов'язаних з телекомунікаціями, кримінальними справами і свободою пересування, будуть досягнуті сторонами до кінця року, якщо не раніше", - сказав Фраттіні під час прес-конференції за підсумками переговорів, що відбулися в Римі, у форматі "5+2".
Він підкреслив, що "зобов'язання завершити роботу над усіма аспектами "пакету з восьми пунктів" ще більше зміцнює довіру і робить цей рік історичним для процесу врегулювання і безпосередньо для Кишинева і Тирасполя".
Глава місії ОБСЄ в Молдові Майкл Скенлан, у свою чергу, заявив, що "за минулі місяці Кишинів і Тирасполь продемонстрували справжню прихильність просуванню процесу врегулювання".
29 і 30 травня в Римі пройшов черговий раунд переговорів щодо Придністровського врегулювання у форматі "5+2", в яких брали участь Молдова і Придністров'я - сторони конфлікту, Україна, ОБСЄ і Росія - посередники, ЄС і США - спостерігачі.
Як зазначили в ОБСЄ, зустріч у Римі - результат "вражаючого прогресу, досягнутого сторонами на місцях завдяки підписанню п'яти угод у листопаді 2017 року".
Степан Крук 2018-05-31 / 12:24:03
Прочитав заголовок цього інформаційного повідомлення - зрадів, прочитав текст - розчарувався... Бо йдеться всього лише про дрібні аспекти примирення Терасполя та Кишинева. А в ідеалі хотілося б повної деокупаці так званого Предністров"я від російської орди та обєднання територій Молдови.