Про це повідомляє Кримська правозахисна група в соціальній мережі Фейсбук.
Зазначається, що Балух, який понад 55 днів тому оголосив голодування, був присутній на засіданні.
За даними організації, він сильно схуд, але тримається бадьоро.
"Підтримати українського патріота прийшли небайдужі кримчани, в тому числі глава Кримської єпархії Української православної церкви Київського патріархату архієпископ Климент", - сказано в повідомленні.
У правозахисній групі додають, що в суді допитали свідка обвинувачення, співробітника Роздольненського ІТТ майора Сейрана Мамбетова, який заявив, що сам нічого не бачив, але чув розмову на підвищених тонах.
А також іншого співробітника ІТТ Михайла Шубіна, за словами якого, Балух нібито напав на Ткаченка.
Також в ході судового засідання були допитані: заступник начальника ІТТ Дмитро Каркунов, черговий ІТТ Сергій Тішин і технік Олександр Коновалов, який вилучав записи з камер відеоспостереження.
Наступне судове засідання призначене на 16 травня об 11.00.
Сам Балух написав листа українцям, в якому розповів, чому вирішив почати голодування, а також про те, як йому доводиться терпіти фізичні і моральні знущання з боку співробітників кримського СІЗО.
За його словами, він жодного разу, за весь час перебування в полоні, не вживав тюремної "баланди" і добровільно не зробить цього за жодних обставин.
"14 березня цього року, коли черговий наскрізь брехливий вирок у сфабрикованій проти мене справи набув "силу", я ухвалив рішення оголосити протестне голодування, як прояв свого особистого презирства до окупаційного режиму і їх жалюгідних потуг у будь що позбавити волі всіх незгодних з їхньою ординсько-фсбешною "ідеологією" людиноненависництва", - написав політв'язень.
Він зазначив, що 15 березня подав свою заяву на ім'я начальника СІЗО №1 м.Сімферополя з вимогою забезпечити належні умови для можливості здійснення свого права.
Однак тільки з 19 березня, після моральних знущань, крадіжки особистих речей і побоїв з боку працівників СІЗО, йому вдалося домогтися офіційного визнання свого протесту з переведенням в окрему камеру.
"І провокації, і моральний тиск з метою дискредитувати мене і мій протест з тих пір тільки посилилися", - додав Балух.
Він уточнив, що на 25 день голодування після консультації з Архієпископом Кримським Климентом, щоб виключити ймовірність насильницького годування і несанкціонованого застосування медичних засобів життєзабезпечення організму, а також, щоб не завдавати непоправного горя своїм рідним, став вживати дві склянки вівсяного киселю, 50-70 г сухарів з чорного хліба і чай з медом.
"Тільки Богу відомо, скільки ще триватиме це балансування на нульовій позначці, але в даний час до інших методів викриття сутності процесів, що відбуваються в окупованому Московією українському Криму, я не маю доступу", - підсумував Балух.
Він висловив надію на розуміння.
Раніше експерт Кримської правозахисної групи Володимир Чекригін повідомив, що співробітники сімферопольського СІЗО погрожують Балуху розправою.
ФСБ Росії затримала Балуха в грудні 2016 року під приводом того, що на горищі його будинку знайшли 90 патронів і кілька тротилових шашок.
Захист Балуха і правозахисники заявляли, що він став жертвою репресій за свою проукраїнську позицію: в його дворі майорів прапор України.
Однак "суд" в анексованому Росією Криму визнав Балуха винним в зберіганні боєприпасів і засудив його до 3 років і 5 місяців позбавлення волі в колонії-поселенні, а також штрафу в розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (близько 4,6 тисячі гривень).
Проти Балуха порушили ще одну справу за заявою начальника ізолятора тимчасового тримання в селищі Роздольне Валерія Ткаченко про нібито побиття. Сам Балух та його захист заявляли, що це Ткаченко напав на нього.
19 березня Роздольненський райсуд обрав для Балуха запобіжний захід у цій справі у вигляді утримання під вартою до 19 червня 2018 року.
Балух голодує з 19 березня і відмовляється припиняти голодування.