Серед 98 осіб, які були затриманні, 32 перебували на території України абсолютно незаконно.
Закарпатським управлінням Департаменту внутрішньої безпеки НПУ було встановлено, що затримані на кордоні України мігранти зі Шрі-Ланки, які намагалися потрапити до Західної Європи, тривалий час проживали у Києві. В одному з хостелів, поблизу одного зі столичних ринків, залишилося проживати ще майже 70 їхніх співвітчизників.
За отриманою інформацією, в рамках розпочатого кримінального провадження за ч.2 ст.332 Кримінального кодексу України, працівниками Управління оперативних розробок ДВБ НПУ, спільно з працівниками Управління боротьби зі злочинами з торгівлею людьми, Управління захисту економіки поліції та ГУ ДМС Києва було відпрацьовано територію біля ринка «Троєщина». Місце розташування згаданого хостелу правоохоронці встановили.
Під час спецоперації, в якій задіяли сили Департаменту внутрішньої безпеки НПУ, УБЗПТЛ, УЗЕ та бійців полку особливого призначення ГУНП та ГУДМС, проведено санкціоновані обшуки за адресою виявленого закладу.
У приміщенні, яке знаходиться на території автогаражного кооперативу, було виявлено 98 осіб, всі вони – іноземці. Мігрантів доставили до Деснянського управління столичної поліції для встановлення особистих даних, наявності документів, а також – каналу потрапляння до України та осіб, які їм у цьому сприяли.
В управління поліції після праведноїперевірки у 32 доставлених не виявили жодних документів, які б давали право на проживання в Україні. Це уродженці: Азербайджану, Бангладеш, Таджикистану, Узбекистану, Росії. Встановлено, що всі вони потрапили до Києва з Російської Федерації в обхід офіційних пунктів пропуску через державний кордон України. За таку «мандрівку» кожен з нелегалів сплачував від 3 до 5 тисяч доларів США своїм землякам, які сприяли їм у незаконному переміщенні.
За цими результатами працівниками ГУДМС у м. Києві вирішується питання щодо притягнення порушників-іноземців до адміністративної відповідальності за ст. 203 КУпАП та готуються необхідні документи для депортації «гостей». Оперативниками Департаменту внутрішньої безпеки НПУ проводяться заходи, направлені на встановлення причетності до нелегального бізнесу працівників правоохоронних органів, повідомляють у Департаменті внутрішньої безпеки Національної поліції України.