В Ужгороді вдруге визначать лауреатів премії імені Петра Скунця

До Дня Ужгорода у цьому році вже вдруге буде присуджено міську премію імені Петра Скунця в галузі літератури і краєзнавства, засновником якої є Ужгородська міська рада. Відзнакою нагороджуються літератори та краєзнавці, твори яких популяризують Ужгород, його історію, сучасність, видатних ужгородців, що творять славу міста над Ужем.

На здобуття Премії щорічно до Дня міста висуваються високохудожні твори, опубліковані окремими книжкми, які вийшли друком протягом останніх трьох років та стали помітним явищем в літературі чи краєзнавстві.

Книжки, твори, видання, номіновані іншими преміями чи перевидані, на здобуття премії не висуваються.

Премією нагороджуються, як правило, літератори та краєзнавці, які народилися, проживають або тривалий час працювали в Ужгороді та на території Закарпатської області.

Висунення кандидатів на здобуття Премії проводиться колективами творчих спілок, організацій, об’єднань, товариств, навчальними закладами, видавництвами, редакціями газет та журналів, управлінням у справах культури, спорту, сім’ї та молоді Ужгородської міської ради. Самовисунення кандидатур не допускається.

Премія є персональною і присуджується лише один раз. Вона може присуджуватися посмертно.

Премія імені Петра Скунця встановлюється у трьох номінаціях:

- художня література;

- краєзнавча література;

- альбомне видання.

Твори на здобуття Премії надсилаються щороку до 1 липня на адресу Ужгородської міської ради (Управління у справах культури, спорту, сім’ї та молоді Ужгородської міської ради, пл. Поштова, 3, м. Ужгород, 88000).

Для участі у конкурсі на здобуття міської премії імені Петра Скунця у галузі літератури та краєзнавства допускаються автори, чиї твори, написані українською мовою, подані до конкурсної комісії і відповідають вимогам Положення.

До творів у трьох примірниках додаються:

- творча характеристика на автора-претендента з персональними даними;

- ксерокопії рецензій і відгуків на видання (якщо такі є);

- протокол засідання установи чи організацій, яка висуває кандидатуру.

Колектив авторів твору, представленого на здобуття Премії, не може становити більше трьох осіб.

Надіслані матеріали, що не відповідають Положенню, не розглядаються.

Твори, розглянуті конкурсною комісією, залишаються для поповнення фондів бібліотек Ужгородської міської централізованої бібліотечної системи.

Особам, удостоєним Премії, присвоюється звання «Лауреат міської премії імені Петра Скунця» і вручається диплом, почесний знак лауреата та грошова премія у розмірі 10 тис.грн. у кожній номінації.

Забезпечення дотримання вимог щодо висунення творів на здобуття Премії, їх конкурсний відбір та присудження Премії здійснює спеціальна конкурсна комісія з числа відомих у краї літераторів, вчених-краєзнавців, працівників закладів культури тощо.

Урочисте вручення премії відбуватиметься під час відзначення Дня Ужгорода, повідомили Закарпаття онлайн в Ужгородській міськраді.

15 травня 2018р.

Теги: премія, Скунць, література, краєзнавство

НОВИНИ: Культура

08:42
В Ужгороді презентували мілітарний роман Петра Ходанича "Жінка в зеленій сукні" Фото новина
09:24
В Ужгороді презентують роман Петра Ходанича "Жінка в зеленій сукні"
09:10
/ 1
Академічний естрадно-духовий оркестр Закарпатської філармонії відзначить 20-річний ювілей святковим концертом
09:47
Закарпатський народний хор взяв участь у ювілейних урочистостях Українського народного хору "Карпати" в Словаччині Фото новина
09:31
орбан кличе угорців на новий псевдореферендум і лякає "українською військовою мафією"
17:12
В Ужгороді стартує виставка про мистецтво роботи з деревом Фото новина
10:27
Закарпатський обласний театр драми та комедії в Хусті прем'єрно покаже "Портрет Доріана Грея"
09:08
Ужгородський дослідник видав книжку про найдавніший храм Закарпаття Фото новина
11:51
У Мукачеві стартує театральний фестиваль "Зірковий листопад на Закарпатті"
11:53
/ 3
"Міждисциплінарний" художник Ряска представив в Ужгороді "Конституцію перформансу" Фото новинаВідео новина
16:37
В Ужгороді започаткували щорічні зустрічі з лауреатами міської премії імені Петра Скунця Фото новина
16:32
В ужгородському скансені відкриється виставка Сергія Лендєла "Барви рідного краю"
15:46
/ 1
В Ужгороді офіційно стартував "Книга-фест 2025" Фото новина
11:36
На День української писемності в Ужгороді відбудеться зустріч із лауреатами міської премії імені Петра Скунця
12:10
Фестиваль «Монологи над Ужем» збере акторів з України та світу в Ужгороді Фото новина
08:30
У середу в ужгородському скансені відкриють "Формулу кохання" творчого подружжя Кочутів Фото новина
00:44
Закарпатський народний хор знову побував із культурно-дипломатичною місією в Хорватії Фото новина
18:35
До бенефісу Світлани Кобзистої у п’ятницю в Ужгороді покажуть виставу "Ірод"
13:35
Оприлюднено лауреатів обласних премій в галузях літератури, театрального, музичного та виконавського, хореографічного, образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва за 2024 рік
15:15
Після 6-річної перерви в Ужгороді вдев'яте стартував Фестиваль сучасної духовної музики, організовуваний Cantus-ом Фото новина
14:48
У Колочаві на Хустщині відбувся обласний фестиваль-конкурс коломийок "Співаночки мої милі" Фото новина
01:39
У Колочаві в неділю відбудеться обласний фестиваль-конкурс коломийки "Співаночки мої милі"
17:22
В атріумі Закарпатської ОВА відкриється виставка "Дитячі мрії"
01:26
Закарпатський народний хор долучився до проведення Національного тижня безбар’єрності Фото новина
10:59
Оголошено Короткий список VII Всеукраїнського літературного конкурсу малої прози імені Івана Чендея 2025 року
» Всі новини