Закарпатська "Бавка" поповнила свій арсенал нагород на фестивалі "Світ ляльок" у Житомирі (ФОТО)

Актори Закарпатського академічного обласного театру ляльок з виставою "Чарівні слова" взяли участь у ІІІ-му відкритому Всеукраїнському фестивалі театрів ляльок "Світ ляльок", що проходив у Житомирі з 23 по 27 квітня.

Закарпатська "Бавка" поповнила свій арсенал нагород на фестивалі "Світ ляльок" у Житомирі (ФОТО)

Театральне свято об’єднало п'ятнадцять яскравих творчих колективів України з виставами для дітей і дорослих на класичні, традиційні українські та сучасні теми й сюжети. Серед учасників, окрім колективів із Ужгорода і власне Житомира, були також Запорізький, Вінницький, Херсонський, Полтавський, Миколаївський, Черкаський, Рівненський, Чернівецький, Чернігівський обласні театри ляльок і приватні театри, що теж добре знані глядачами – театр ляльок "ПараШут" із Києва та Миколаївський театр ляльок "IstArt". Ну, і звісно – що за фестиваль без театральної молоді: студенти кафедри акторського мистецтва та режисури театру ляльок Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім.І.Карпенка-Карого представили свій творчий доробок за казками Ш.Перро, братів Грімм та О.Толстого. Репертуар фестивалю приємно вразив учасників різноманітністю драматургії, театральних засобів, цікавими знахідками у ляльководінні.

Щодня переглянуті вистави обговорювали учасники й аналізували спеціалісти – своєрідна експертна рада з визнаних авторитетів в українському та міжнародному лялькарстві, а саме: завідувач кафедри мистецтва та режисури театру ляльок, доцент, заслужений артист України Леонід Попов, викладач майстерності актора Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім.І.Карпенка-Карого, заслужений діяч мистецтв України Руслан Неупокоєв, Президент Всеукраїнської громадської організації "УЦМСДТЛ "UNIMA-УКРАЇНА", головний режисер Хмельницького академічного обласного театру ляльок, заслужений діяч мистецтв України Сергій Брижань.

Закарпатські лялькарі представляли на фестивалі минулорічну прем'єру – "Чарівні слова" за п'єсою Вадима Довлетова в постановці режисера, заслуженої артистки України Наталії Орєшнікової, художника-сценографа Олени Бугренкової, художника по світлу Ірини Осокіної. Заслужена артистка України Елла Григор'єва, актори Микола Карпенко та Ярослава Яник зіграли виставу про маленького хлопчика Іванка, котрий несподівано потрапляє у казку та намагається повернутися, але як саме це зробити – ніхто з казкових персонажів не знає. Лісова Відьма і Триголовий Дракон не поспішають допомогти хлопчикові виплутатися з неприємної історії. Але Іванко сам зміг зрозуміти, що він вчинив не так, кого образив і що потрібно зробити, щоб повернутися до Мами – розгадкою виявились прості, але надзвичайно важливі слова... Вистава була позитивно сприйнята глядачами, колегами та критиками – творча група почула багато схвальних відгуків.

Варто нагадати, що вистава "Чарівні слова" у березні цього року вже була представлена і на Всеукраїнському огляді-конкурсі "Прем'єри сезону 2016 – 2017", що проводив Український центр Міжнародної спілки діячів театру ляльок "UNIMA-УКРАЇНА", в результаті чого диплом "За дебют" отримала молода талановита художниця Олена Бугренкова, котра вперше спробувала свої сили у сценографії.

Рішенням глядацького та професійного журі фестивалю під час церемонії закриття та відзначення переможців одну з головних нагород ІІІ-го відкритого Всеукраїнського фестивалю театрів ляльок "Світ ляльок" – диплом за перемогу в номінації "Найкраща жіноча роль" – за ролі у виставі "Чарівні слова" Закарпатського академічного обласного театру ляльок "Бавка" отримала заслужена артистка України Елла Григор'єва.

03 травня 2018р.

Теги: нагороди, ляльки, Бавка, Житомир

НОВИНИ: Культура

10:18
/ 2
Провідного актора Закарпатського муздрамтеатру удостоєно звання "Заслужений артист України"
22:05
Фестиваль "Срібний Татош" цьогоріч скасували
15:38
Завершується прийом творів на Конкурс малої прози імені Івана Чендея
12:11
/ 1
Дерев'яні церкви Закарпаття – національна спадщина
16:04
Вийшов друком четвертий випуск наукового щорічника "Етніка Карпат"
02:23
/ 4
Не тільки Україна повинна вшанувати Уласа Самчука
11:33
Закарпатки, що проживають нині в Будапешті, влаштували поетичний флешмоб до дня народження Ліни Костенко
09:25
Письменниця Тетяна П’янкова презентувала в Ужгороді роман "Чужі гріхи"
11:11
Через карантин Мукачівський драмтеатр транслюватиме свої вистави онлайн
15:04
/ 2
В Ужгороді представлять нові видання про Карпатську Україну
11:36
У Зняцеві на Мукачівщині представлять книжку до сторіччя Юрія Гойди
02:51
Зірки балету Катерина Кухар та Олександр Стоянов везуть в Ужгород "Кармен-сюїту" і "Шехерезаду"
14:05
"Максимум хітів" презентували в Ужгороді
09:36
Виставу "Думи мої, думи" до Шевченківських днів показали в Ужгороді
09:23
Концерт до Міжнародного жіночого дня відбувся в Ужгороді
01:03
Ще п'ятеро закарпатських письменників стали членами НСПУ
02:56
У Виноградові відкрилася виставка художниці Гелени Матій
13:02
Дмитро Кешеля презентував школярам в Ужгороді свою нову книгу "Весільна феєрія"
10:44
/ 1
Закарпатську шевченкіану на сцені Закарпатського муздрамтеатру продовжить вистава "Думи мої, думи..."
09:16
В Ужгороді відкрили фотовиставку "Вона"
09:20
До ювілею Ужгородської дитячої музичної школи ім. Чайковського викладачі влаштували "весняний" концерт
18:06
206-у річницю від дня народження Тараса Шевченка відзначили сьогодні в Ужгороді концертом "У нашім раї на землі”
11:42
У скансені в Ужгороді відкрилася "весняна" виставка "Заквітчані"
11:17
/ 1
В Ужгород із концертом завітає Народна артистка України Людмила Марцевич
03:59
/ 1
В Ужгороді звучала "Весна на вулиці Волошина"
» Всі новини