Аліса СМИРНА, паломниця:
Ми зважували. Коли Віталік брав свій велосипед з причіпом і Арішу, то це було все разом із всіма рюкзаками, наплічниками 90 кілограмів. Коли до мого велосипеда, бо у мене легший карбоновий велосипед, був причіп із Арішею, то це було 70 кілограмів.
У перший день проїхали всього 38 кілометрів і зрозуміли, що їхати самотужки з візком надскладно. Вирішили: один буде тягти, інший – штовхатиме позаду. Так і проїхали подальші 800 кілометрів. За увесь час на проживання витратили 160 євро, на харчування – 200.
Віталій КОЗАК, паломник:
Там багато по дорозі, кожні 10-20 кілометрів, залежить від місцевості, хостели є якесь, дешеве проживання. Воно там коливається від 5-ти до 12-ти євро. В деяких місцевостях воно за пожертву.
Символом паломницького шляху до Сантьяго-де-Компостела є мушля. Її при собі мають усі мандрівники. Кожен також жертвує за щось пройдену дорогу. Українські пілігрими мали свій мотив.
Аріша СМИРНА, паломниця:
За мир в Україні.
Вони взяли з дому камінець, розфарбували в синьо-жовтий колір і наприкінці шляху залишили його на горі біля хреста. Залишили як символ того болю, який повинен тут закінчитися.
Після завершення паломництва, вони отримали спеціальний сертифікат про проходження шляху Сантьяго. Привезли додому паспорти пілігримів з отриманими печатками в усіх храмах, які відвідали, символічну мушлю та купу вражень.
Вуву 2018-01-16 / 07:18:10
А чого 6 річна дитина без поважних причин не відвідувала школу.
Бо батьки так захотіли ?
Може якраз це і привертало "неабияку" увагу.