Як повідомив закарпатець, директор Інституту Амосова Василь Лазоришинець, незабаром на базі Хустської РЛ буде відкрито відділення інтервенційної кардіології.
"Це дасть можливість багатьом пацієнтам зекономити кошти (відпаде потреба їздити в Київ чи інші області), а комусь – навіть зберегти життя.
Серцево-судинні захворювання посідають одне з перших місць серед причин смертності і на Закарпатті, як в цілому і по Україні.
Ще у 2010 році в Ужгороді було відкрито Закарпатський обласний клінічний кардіодиспансер, де надається вся необхідна медична допомога хворим на серцево-судинні захворювання. Зараз тут проводиться до 1 тисячі оперативних втручань за рік.
У 2014 році почало розглядатись питання про відкриття подібного кардіоцентру і в місті Хуст. Часто запитують, чому саме тут? Варто сказати, що відкриття відділення інтервенційної кардіології саме на базі Хустської РЛ є цілком обгрунтованим та доцільним. Зокрема, було враховано географічне розташування, відстань від Ужгорода до найвіддаленішого куточка області, час, який доводиться долати для того, щоб надати хворому невідкладну допомогу. Так, щоб врятувати людину від інфаркту міокарда, їй потрібно надати необхідну допомогу у перші 90-120 хвилин. У нас ж ця допомога надається протягом 2-4-х годин. Зрозуміло, що це негативно впливає на рівень смертності та інвалідизації пацієнтів. Тому і було обрано саме Хуст.
Слід зазначити, що у відділенні інтервенційної кардіології, яке запрацює вже найближчим часом, хворим будуть надаватися всі необхідні послуги - від консультацій, діагностики до оперативного втручання. З цією метою тут встановлено обладнання, яке відповідає сучасним європейським стандартам, працюватимуть висококваліфіковані спеціалісти, які на даний час проходять навчання у Національному інституті серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова. Обладнано тут і реанімаційне відділення, куди потраплятимуть важкохворі пацієнти, які потребують реанімаційної допомоги: з гострим інфарктом міокарда, порушеннями ритму серця, в критичних станах, що загрожують життю.
Варто наголосити і на тому, що ремонт приміщення та купівлю нової техніки і обладнання здійснено за кошти Світового Банку реконструкції та розвитку за співфінансування з обласного та місцевих бюджетів.
Отож за найоптимістичнішими прогнозами відділення інтервенційної кардіології на базі Хустської РЛ відчинить свої двері пацієнтам з початку нового року".