З його слів, у закарпатському райцентрі Виноградів "спорудили за ЄВРОПЕЙСЬКИМИ стандартами хоспіс на майже 30 пацієнтів. В наявності сучасне обладнання для здійснення паліативного лікування та догляду, нові функціональні ліжка, обладнання з очищення крові. Персонал, який пройшов спеціальну підготовку з паліативної допомоги. Особисто я таке бачив тільки в американських фільмах. Але шкода, що у відділенні, перебуває всього семеро. Лікарня практично порожня"
Як розповідає. О.Григор'єв, "порожні коридори і палати за півроку починають потроху руйнуватись. У хоспісі працює лікар, який самостійно розробив і запатентував унікальну технологію знеболювання пацієнтів із хронічним больовим синдромом за допомогою катетера і лідокаїна за 5 гривень, який можна купити в будь-якій аптеці. Лікар знімає больовий синдром у онкохворих без застосування дорогого таблетованого морфію, який видається в обмеженій кількості і за рецептом. Але допомагати людям він практично не може – лікарня порожня. Чиновникам це не цікаво, а прості люди про таку допомогу не здогадуються.
...Сотні онкохворих вмирають в болях та стражданнях у себе вдома, а у нас під боком стоїть досконала клініка, яка вже сьогодні могла полегшити б життя величезній кількості хворих і їх родичів.
Ідіотизм полягає в тому, що подібна лікарня повинна була бути у відомстві охорони здоров’я (як це робиться скрізь). Але Виноградівський хоспіс передали на баланс геріатричного пансіонату, тобто установи соціального захисту. А це означає, що потрапити туди можна, лише зібравши величезний пакет документів і здобувши путівку управління соц.захисту. Повірте, це дуже довгий і трудомісткий процес, іноді пацієнти просто не доживають до отримання такої путівки. При цьому, ніхто не приховує, що для прискорення процесу потрібно заплатити від 500 до 3000 у.о.. Але така сума непідйомна для більшості наших громадян."
"Абсурд в квадраті. Це злочин обласних керівників проти своїх громадян", – констатує правозахисник.
Лікар 2017-12-11 / 09:19:27
Хоспіс не має жодного відношення до охорони здоров'я. Цілком логічно що його віддали у підпорядкування соцзахисту, адже саме працівники цієї установи опікуються громадянами, які не можуть виходити з квартир, прикуті до ліжка. Робота лікаря- надати знеболення невиліковно хворому, а ось опіка, догляд і т.д. - це робота соціальних працівників. Чому в Виноградіві все перевернуто з ніг на голову і який саме перелік документів потрібно зібрати для невиліковних пацієнтів із статі незрозуміло. Було б більше користі, якби автор матеріалу вказав для широкої громадськості який саме "величезний пакет документів" вимагають у соцзахисті,окрім медичних висновків та обстеження матеріального стану та місця проживання потенційного пацієнта хоспісу.
politcorekt 2017-12-10 / 22:50:43
Виноградівщина має паскудну карму.
Перший проект сучасного полігону побутових відходів завалив Русанюк.
Перший Хоспіс в області завалив Любка. Зараз замітає сліди ліквідовуючи Агенцію яка втілювала проект та по якій за московського агента Шерегія Артура схлопотала для районного бюджету на 1 млн.300 тис грн. за незаконні дії з підрядником (рішення господарського суду відділу 23.10.2017 р.)- це була економічна диверсія. Зараз він "освоює" міський бюджет.
Natali 2017-12-10 / 21:50:52