На Закарпатті ідентифікували, обміряли та зважували рибу в річках

Співробітниками Інституту гідробіології НАН України в кінці листопада проводились гідроекологічні дослідження річок Закарпатської області Тиси, Шопурки, Ріки, Тереблю та Ужа на підставі Дозволу Мінприроди України на добування тварин занесених до Червоної книги України № 2017/3 від 13.11.2017 р.

На Закарпатті ідентифікували, обміряли та зважували рибу в річках

Державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища Закарпатської області забезпечили контроль за проведенням робіт з ловів риб, занесених до Червоної книги України, відповідно до умов виданого Дозволу та дотриманням вимог чинного природоохоронного законодавства.

Іхтіологічні лови були проведені з використанням дозволених методів: вудки, спінінга та сачків. Всього було зареєстровано десять червонокнижних видів з чотирьох родин, а саме дев’ять видів риб та один вид з міногових. Найпоширенішим видом виявилась Марена дунайсько–дністровська, яка була зареєстрована в усіх обстежених водних об’єктах. Рідше зустрічались Ялець-андруга європейський та Марена звичайна, значно рідше траплялись Ялець звичайний, Пічкур дунайський, Лосось дунайський, а Марена Валецького та Харіус європейський були зареєстровані лише одноразово.

Державна екологічна інспекція у Закарпатській області інформує, що всі екземпляри риб після їх ідентифікації, обмірів та зважування були випущені у річкову екосистему, повідомили Закарпаття онлайн у Державній екологічній інспекціі в Закарпатській області.

Довідка

Відповідно до п.13  Положення  про  Червону  книгу  України, затвердженого постановою Верховної  Ради  України  від  29  жовтня 1992 р., “добування (збирання) видів тварин і рослин, занесених  до Червоної  книги  України,  їх гнізд, яєць, плодів, насіння, частин або продуктів  цих  тварин  і  рослин  здійснюється  у  виняткових випадках  лише з науковими і селекційними цілями, у тому числі для розмноження і розведення у спеціально створених умовах за дозволом Міністерства охорони навколишнього природного середовища  України. Такі   дозволи  видаються  лише  науковим  організаціям  та  іншим установам, завдання яких щодо виконання робіт з видами, занесеними до  Червоної  книги  України,  визначені  відповідними  державними науковими програмами”.

Дозвіл видається згідно «Інструкції про порядок видачі дозволів на добування (збирання) видів тварин і рослин, занесених до Червоної книги України, форм клопотання та бланків дозволів на таке добування» затвердженої Наказом Мінприроди України N 3 від 01.02.93 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства екології та природних ресурсів №196 від 09.06.2011.

 

 

 
04 грудня 2017р.

Теги: риба, ідентифікація, обміри, річки

Коментарі

Вуву 04.12.2017 / 22:03:53
В канаді в сша ... Щоб ловити рибу ... Ви повинні купити дозвіл на це.при цьому в дозволі зазначається яку рибу і скільки ви маєте право ловити.
Перевірку рибалки(ок) , може зробити поліцейський патруль який просто пройізджає поруч ... і якщо виявить порушення вас заберуть у відділок і випишуть великий (як браконєру) штраф.
Немаєш дозволу а стойіш з вудочкою 500$ штраф. Забув дома посвідчення (дозвіл) штраф. Спіймав рибу на яку немав дозволу штраф ...
Тому рибалок багато ... Риби багато ... З виловом риби порядок ... Всі дотримуються закону .
Більше того , якщо рибалка побачить (або запідозрить) якесь правопорушення з боку сусідніх рибалок ... Сам в поліцію і подзвонить . Всі з гонором і ненавидять хамство і вседозволеність.
Така в людей свідомість і культура.

Макс 04.12.2017 / 19:40:16
Если как ты пишешь дайверы такие молодцы что выстреливает рыбу мешками на зимовальных ямах и ето нормально ,то пускай ныряют в океане и проверяют своё дыхание а реки наши пускай оставят в покое .уже всех ето достало всю маточною рыбу выстреливают козлы голодные

Майк 04.12.2017 / 16:21:55
Доречі на цих провірках декілька сімей забезпечить себе свіжою рибою.

Майк 04.12.2017 / 16:15:26
Ти краще мовчи, якщо далекий. Ти хоть плавати вмієш? Скільки можеш під водою подих затримати) Дайвери це супер люди, які ідуть під воду і можуть не виплавати. Потрібно мати відмінні навички щоб зловити одну риибу! Ви далекі до проблеми браконьєрства. Ті хто повинні ловити браконьєрів самі мішками носять рибу додому і кидають її курям щоб їли, бо невзмозі її впорядкувати. Електроудочки, сітки, гранати ось проблеми. А те що Дайвери під водою один на один з рибою це повага!

Макс 04.12.2017 / 15:53:18
Лучше бы не измеряли ,а ловили драйверов которые ныряют на латорице и каналах и выстреливают огромное количество рыбы ,таких как сом,щука,судак,амур,карп.

НОВИНИ: Соціо

21:48
Підтверджено загибель на Запоріжжі ще в січні 2024-го 22-річного Михайла Яцканича з Підвиноградова Виноградівської громади Фото новина
15:52
/ 2
На війні поліг 21-річний Іван Микульця з Тячева Фото новина
13:33
/ 7
В Ужгороді відклав яйця унікальний, єдиний в Україні кайман Шнайдера Фото новина
11:33
/ 2
На Харківщині поліг Леонід Пивовар з Неліпина на Мукачівщині Фото новина
12:53
/ 1
У Мукачеві у вівторок попрощаються з полеглим на війні з росією Андрієм Розгау Фото новина
02:16
/ 2
WWF-Україна виступає проти будівництва лісової автодороги в межах лісництв філії "Ужгородське лісове господарство" ДП "Ліси України"
19:18
/ 15
У Калинах на Тячівщині харківський забудовник незаконно почав роботи зі спорудження ГЕС Фото новинаВідео новина
16:48
/ 7
В Ужгороді ще не відкритий McDonald's покарали за "непродуману" вивіску Фото новина
10:41
/ 1
На війні з росією поліг 57-річний Іван Пичкар з Родниківки на Мукачівщині Фото новина
01:31
/ 14
Справа Комарницького: Звільнений начальник УСР в Закарпатській області Химич зберігає $95 тис. готівкою
13:59
У Буштині на Тячівщині, гасячи пожежу в надвірній споруді, врятували два будинки та літню кухню поруч Фото новина
11:06
/ 1
На Запоріжжі поліг Володимир Зелді з Тересви на Тячівщині Фото новина
00:08
/ 10
Ужгородські лісівники будуватимуть дорогу під вітряки на Рівній через праліси (ДОКУМЕНТИ)
11:01
/ 2
На Сумщині поліг прикордонник Руслан Пинзару з села Сімер Перечинської громади Фото новина
15:37
/ 13
ВР прийняла доопрацьований після вето президента закон про примусове відчуження землі та будинків в Ужгородському районі Закарпатської області
16:23
На Закарпатті у лютому 2025-го порівняно з груднем 2024-го ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 2,6%
13:20
/ 1
У вівторок в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Сергієм Лазориком Фото новина
12:45
Профільна комісія Закарпатської облради підтримала збереження Чорних озер в Ужгороді Фото новина
19:14
У Мукачеві патрульні виявили водійку "під кайфом", а в пасажира – наркотики Фото новина
14:12
/ 14
Закарпаття відвідала очільниця Міндовкілля Гринчук, нищення довкілля мініГЕСами і вітряками пріоритетом візиту не було Фото новина
13:02
На Закарпатті, на кордоні з угорщиною на початку квітня запрацює новий пункт пропуску "Велика Паладь – Нодьгодош"
13:57
/ 1
У понеділок у Мукачеві попрощаються з полеглим захисником Володимиром Напудою Фото новина
13:20
/ 1
В Ужгороді у суботу попрощаються з полеглим на війні Мирославом Біртою Фото новина
19:37
/ 4
Петиція про розробку нового генплану Ужгорода зібрала необхідні підписи всього за добу
14:46
У п'ятницю зранку тимчасово не працюватиме КПП "Лужанка – Берегшурань"
» Всі новини