Державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища Закарпатської області забезпечили контроль за проведенням робіт з ловів риб, занесених до Червоної книги України, відповідно до умов виданого Дозволу та дотриманням вимог чинного природоохоронного законодавства.
Іхтіологічні лови були проведені з використанням дозволених методів: вудки, спінінга та сачків. Всього було зареєстровано десять червонокнижних видів з чотирьох родин, а саме дев’ять видів риб та один вид з міногових. Найпоширенішим видом виявилась Марена дунайсько–дністровська, яка була зареєстрована в усіх обстежених водних об’єктах. Рідше зустрічались Ялець-андруга європейський та Марена звичайна, значно рідше траплялись Ялець звичайний, Пічкур дунайський, Лосось дунайський, а Марена Валецького та Харіус європейський були зареєстровані лише одноразово.
Державна екологічна інспекція у Закарпатській області інформує, що всі екземпляри риб після їх ідентифікації, обмірів та зважування були випущені у річкову екосистему, повідомили Закарпаття онлайн у Державній екологічній інспекціі в Закарпатській області.
Довідка
Відповідно до п.13 Положення про Червону книгу України, затвердженого постановою Верховної Ради України від 29 жовтня 1992 р., “добування (збирання) видів тварин і рослин, занесених до Червоної книги України, їх гнізд, яєць, плодів, насіння, частин або продуктів цих тварин і рослин здійснюється у виняткових випадках лише з науковими і селекційними цілями, у тому числі для розмноження і розведення у спеціально створених умовах за дозволом Міністерства охорони навколишнього природного середовища України. Такі дозволи видаються лише науковим організаціям та іншим установам, завдання яких щодо виконання робіт з видами, занесеними до Червоної книги України, визначені відповідними державними науковими програмами”.
Дозвіл видається згідно «Інструкції про порядок видачі дозволів на добування (збирання) видів тварин і рослин, занесених до Червоної книги України, форм клопотання та бланків дозволів на таке добування» затвердженої Наказом Мінприроди України N 3 від 01.02.93 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства екології та природних ресурсів №196 від 09.06.2011.