Видавці та упорядники каталогу "Магія відданості рідній землі і світу" відповіли на публічне звинувачення родини художника Габди

На адресу редакції інтернет-видання "Закарпаття онлайн" надійшла відповідь видавців та упорядників каталогу "Магія відданості рідній землі і світу" на відкритий лист родини народного художника України Василя Габди. У ньому містяться аргументи у відповідь, на, по суті, звинувачення, висловлені родичами відомого митця.

Видавці та упорядники каталогу "Магія відданості рідній землі і світу" відповіли на публічне звинувачення родини художника Габди

Публічне звернення підписане директором видавництва «Карпати» Віктором Браславцем і головою Закарпатської організації Національної спілки художників України Бориса Кузьми.

Відповідь на відкритий лист родини Габди

Інтернет-сайт Закарпаття-онлайн 23 листопада обнародував відкритого листа родини відомого закарпатського митця, народного художника України Василя Габди під претензійним заголовком "Родина Василя Габди не знайшла прізвища свого батька в книжці про лауреатів премії імені Й.Бокшая та А.Ерделі".  Такий заголовок та подальший зміст публікації викликає обурення та негативні емоції у кожної людини, яка хоча б частково знайома з образотворчим мистецтвом Закарпаття. Очевидно, що саме на це й розраховували автори публікації, зміст якої не відображає реальності. Та звернемося до фактів.

Судячи з категоричного змісту заголовка статті, може скластися враження, що видавці та упорядники каталогу "Магія відданості рідній землі і світу" ("Карпати", Ужгород  2016) свідомо не включили до книги ім'я відомого закарпатського художника Василя Габди. Однак це твердження зовсім  не відповідає дійсності. Ім'я  Василя Габди та членів його родини сповна представлені у цьому виданні. Зокрема на стор. 30-31 подано біографічну інформацію про живописця та вказано його лауреатство премії ім. Й.Бокшая і А.Ерделі. Аналогічна інформація міститься і про його сина, заслуженого художника України Владислава Габду (стор. 32-33), дружину народного художника  Галину Габду -Тищенко (стор. 208). Його ім'я також згадано у післямові Бориса Кузьми (стор. 210).  Так що не знайти прізвища В.Габди у цьому виданні можна лише за умови, коли цього геть не хочеться робити.

На жаль, у процесі підготовки книги в інформації про Василя Габду було допущено редакторську помилку - насправді Василь Георгійович удостоївся премії імені Й.Бокшая та А.Ерделі у 1995 році, а не у 2005, і про що не вказано у переліку лауреатів премії за 1995 рік на стор 10. Ця помилка частково спричинена ще й тим, що перелік лауреатів премії, який був наданий видавництву управлінням культури Закарпатської ОДА для друку, чомусь взагалі не містив прізвища Василя Габди.

Подальші твердження авторів публікації  щодо " відтіснення  на другий-десятий  план" імен художників, яких шанували при їхньому житті, є безпідставними та надуманими. Як засвідчують самі ж автори публікації, у попередніх каталогах, виданих з ініціативи Закарпатської організації НСХ України, укладачем яких був її голова Борис Кузьма, імена  Василя Габди  та інших корифеїв закарпатського мистецтва, їх творчість, представлені сповна. Про це також свідчать статті та публікації  Б. Кузьми у наукових і популярних виданнях про творчий шлях видатних закарпатців таких як: М.Митрик, Е. Контратович, А.Коцка, А. Шепа, В.Микита, З. Мічка та розгорнуті публікації у всеукраїнських мистецьких журналах "Образотворче мистецтво" №1 від 2007 та № 2 від 2016 років, які повністю присвячені Закарпатській організації НСХУ.

Що ж стосується прикрих помилок, допущених  у книзі "Магія відданості рідній землі і світу", видавці та упорядник  (до обов'язків якого входить розробка загальної концепції книги, замовлення і підготовка статей, а не літературна і технічна редакція), визнають їх та готові внести до видання відповідні корективи.

Директор видавництва «Карпати» Віктор Браславець,

Голова ЗОНСХУ Борис Кузьма 

01 грудня 2017р.

Теги: Габда, Кузьма, Браславець

Коментарі

Уважний 2017-12-02 / 21:38:25
До речі, а вибори у спілці художників коли?

Уважний 2017-12-02 / 21:37:02
До речі, вибори голови Спілки художників коли?

Уважний 2017-12-02 / 21:31:43
А родина Габди може представити загалу диплом лареата за 1995 рік. Я знаю точно лише про Микиту. Щось тут непевне, явно справа не у Габді-старшому, а у спекуляціях пооти Кузьми.

Копча 2017-12-02 / 19:51:21
Олеже читаю коментарі і дивуюсь наглості самозванця що краде міє чесне прізвище.

Адмін 2017-12-02 / 17:52:59
Квітка, Мадяр, Петрович - виберіть один нікнейм і дописуйте під ним, а не створюйте ілюзію дискусії. Бо за таке коментарі будуть видалятися.

Ман і Копча, Доцент і родина В.Габди - теж.

Квітка 2017-12-02 / 17:33:03
А чому саме на презентацію книги "Магія відданості рідній землі і світу" не було запрошено вдову покійного художника Габду Галину та сина Влада Габду? Вони ж є призерами премії імені А.Ерделі та Й.Бокшая! Цей вираз неповаги дo родини Габди викликає обурення!!

Мадяр 2017-12-02 / 16:36:12
Видавці та упорядники каталогу "Магія відданості рідній землі і світу" мають нe відповдати на публічне звинувачення родини художника Габдa, a попросити вибачення та негайно виправити помилки..

Петрович 2017-12-02 / 16:15:17
Габда В.Г. є першим! призером премії ім. А.Ерделі та Й.Бокшая!
Pік присвоєння премії ім. А.Ерделі та Й.Бокшая вказаний в книзі невірно! B одному випадку 2002р. в другому 2005р., а істиною є 1995 рік! Tаким чином твердження авторів публікації щодо "відтіснення на другий- десятий план" імен художників, яких шанували при їхньому житті, HE Є! безпідставними та надуманими i базується на фактах!

Петрович 2017-12-02 / 15:57:50
"На жаль, у процесі підготовки книги в інформації про Василя Габду було допущено редакторську помилку- насправді Василь Георгійович удостоївся премії імені Й.Бокшая та А.Ерделі у 1995 році, а не у 2005, і про що не вказано у переліку лауреатів премії за 1995 рік на стор 10. Ця помилка частково спричинена ще й тим, що перелік лауреатів премії, який був наданий видавництву управлінням культури Закарпатської ОДА для друку, чомусь взагалі не містив прізвища Василя Габди."
Чомусь!? Чому? Hепрофесійно!
Ця помилка спричинена! I має бути негайно виправлена!
Борис Кузьмa має вибачитися перед родиною.

читач 2017-12-02 / 14:30:20
Презентація книги, піврічної давності, не є причиною пізнього звернення! Тоді, на презентацію мали запросити не двох лауреатів, а Всіх!! Але тоді б цей захід набрав би зовсім іншого характеру. Я повністю погоджуюся з коментарем О.Бендер. Как художнік -художніка . Це стало очевидно уже для всіх. Відповідь надана достатньо вичерпнутою, дохідливою виходячи з того, що можна сказати сьогодні. Тому, читаючи нижче коментарі, добре видно хто є "бідними і ображеним"

родина 2017-12-02 / 13:42:36
Що до пізнього звернення родини, то на презентацію книги певним чином, не було запрошено двох членів родини - вдову покійного художника Габду Галину та сина Влада Габду, які між іншим є презерами премії ім.А.Ерделі та Й.Бокшая - цієї "видатної", ювілейної книги, що теж викликає певні запитання.

профи 2017-12-02 / 12:32:27
Вже час запросити у спілку незалежний, профессійний аудит, щоб врятувати "бідного - ображенного" Кузьму.

О.Бендер. Как художнік -художніка 2017-12-02 / 04:24:52
Хтось через Влада Габду мочить Кузьму. Цілеспрямовано. Думаю, скоро з'ясується, хто саме і з якою метою.

Ужгородець 2017-12-01 / 22:26:55
Читав обидві статті. Не можу зрозуміти одного - чому родина Габди так стривожилася аж тепер? Книга вийшла пів року тому!А родина спохватилася тільки зараз? Де логіка? Думаю, якби вони звернулися до редакції чи видавництва одразу, то можна було б знайти рішення і виправити помилки на початку. Цікаво, чи були якісь подібні кроки зроблені родичами? Насторожує, яка причина опублікування публічного листа саме зараз. Хоча, читаючи попередні коментарі, висновки напрошуються самі собою.

Ман 2017-12-01 / 22:15:07
Пропоную упорядника Б.Кузьму висунути за цю "визначну" працю на присудження Державноі премії їм. Т.Г.Шевченка

Копча 2017-12-01 / 22:03:30


Використання чужого нікнейма. Коментар видалено. Адмін


Доцент 2017-12-01 / 20:24:38
И шо тепер Кузьма хоче за цью спотворену кнігу премию Ердели-Бокшая

родина В.Габди 2017-12-01 / 18:55:46
Перекручені і неправдиві факти, а саме - рік присвоєння премії ім.А.Ерделі та Й.Бокшая вказаний в книзі в одному випадку 2002р. в другому 2005р...., а істиною є 1995 рік (на 10 років ранішє),і є головне Габда В.Г. є першим призером премії ім.А.Ерделі та Й.Бокшая.
Це може стати основою для наступних недостовірних досліджень та аналітики, що родина вважає недопустимим.
Дивіться газету "Закарпатська правда" № 85(15075) субота, 30 грудня 1995року.

Борис 2017-12-01 / 16:17:33


Хамство. Коментар видалено. Адмін


Маргарита 2017-12-01 / 16:16:50
Непереконливо якось. Видавництво відгавкується.

НОВИНИ: Культура

10:52
Сьогодні, у четвер, в Ужгородському скансені відкриється виставка Мирослава Ясінського "Карби"
17:49
В ужгородському скансені відкриється виставка "Світ писанки"
05:49
У квітні в Ужгороді пройде VIII Міжнародний фестиваль "Музика без кордонів"
00:16
У середу в Хусті стартує IІ Всеукраїнський театральний фестиваль "FantaziaFest"
13:31
У скансені в Львові завершують масштабну реставрацію садиби з закарпатської Іршавщини
05:50
Із безодні
22:26
"Закарпатську" "Маріупольську драму" з успіхом показали в Києві
17:55
У Хусті відбулися нагородження переможців і гала-концерт ХІІІ Відкритого фестивалю-конкурсу стрілецької пісні "Красне поле"
15:41
Відвертий щоденник чи казка для європейців: як читати "Війну з тильного боку" Андрія Любки
15:09
У Хусті відбудеться нагородження переможців та гала-концерт Відкритого фестивалю-конкурсу стрілецької пісні "Красне поле"
14:25
Закарпатський облмуздрамтеатр розповів про свої найближчі події
14:26
У суботу в Хусті зіграють прем’єру вистави про Августина Волошина
15:11
Як відомі українські письменники хотіли поселитися на Закарпатті
08:20
/ 1
Обережно, любов
11:16
/ 1
Автор споруд ПАДІЮНу і "Едельвейсу" представив в Ужгороді виставку акварелей
22:08
/ 1
"Маріупольську драму" покажуть в Ужгороді та Києві
10:12
/ 1
У четвер відбудеться концерт Закарпатського народного хору "Загуди ми, гудаченьку"
11:08
Закарпатська філармонія запрошує на концерт "Музичне мереживо бароко"
05:09
У коледжі мистецтв ім.А.Ерделі провели конкурс дитячого малюнку
17:34
/ 1
В Ужгороді відбудеться "вуличний" поетичний марафон
20:11
До Дня Валентина в Ужгороді відбудеться романтичний вечір "Любов в опері"
03:44
/ 2
Кошиці, Пряшів і Михайлівці
11:06
У Румунії вийшла книжка про князя Корятовича
18:00
В Ужгородському замку "камерно" виставили "Художню спадщину Імре Ревеса на Закарпатті"
17:48
/ 2
"Жадан і Собаки" відвідають Ужгород і Мукачево в межах Благодійного зимового туру
» Всі новини