Такою атмосферою мистецтва та краси мали змогу насолодитись всі, хто завітав на відкриття ювілейної виставки «Моя Рахівщина» художника Ярослава Савіних, організованої майстром пензля з нагоди його 65-ти річчя.
Митець – автор майже півсотні експозиційних полотен, народився 12 січня 1952 року в Рахові, але ще в 70-их роках покинув Батьківщину та поїхав здобувати фах художника-графіка до тодішнього Ленінградського університету. Закінчивши навчання, залишився у Санкт-Петербурзі. З 1983-го став постійним учасником виставок Ленінградської спілки художників, а 2002-го прийнятий до Спілки художників Росії. Однак, де б не проходили його будні, душа його завжди линула до вітцівщини, і свідчення цьому – різноманіття написаних ним картин, на яких увіковічена краса рідних Карпат. Простежується у роботах автора і вплив закарпатської школи, адже займався в художній студії Василя Зейкана, працював у місцевій художній майстерні разом з Василем Костою, котрий свого часу переймав майстерність у Альберта Ерделі.
Так, навчаючись в інших майстрів пензля, Ярослав Савіних виробив власний стиль і самоствердився як художник. «Його можна розпізнати серед сотні робіт, бо має своє «лице», а це – найважливіше для художника. Не копіювати, а бути самим собою. Всі роботи – матеріалізація його душі, він показує свій світ, свої сповіді, і сьогодні, тут, ми це бачимо», –сказав про автора виставки заслужений майстер народної творчості, різьбяр Юрій Павлович.
Загалом, впродовж урочистості з нагоди відкриття ювілейного вернісажу, чимало теплих слів було сказано на адресу митця. Спочатку художника привітали та нагородили грамотами перший заступник голови райдержадміністрації Віктор Турок та начальник відділу культури РДА Володимир Шепета. Слово мали запрошені й добрі друзі та колеги: журналісти Олександр Масляник та Іван Волощук, художники Микола Тушер, Михайло Ворохта, Анна Волошина та інші, а освятив та благословив виставку о. Василь Носа. Окрім вітань і побажань, дехто ділився спогадами про часи спільних походів в гори. Неодноразово звучала й розповідь про зелену олійну фарбу, тюбик якої майстер пензля випадково знайшов на подвір’ї, і вдихнувши її запах, пов’язав себе з художнім ремеслом. Як розповів Ярослав Савіних, любов і захоплення закарпатською школою – в нього ще з дитинства, яскраве поєднання кольорів його заворожувало, як і краса Рахівщини. «Сама природа Рахова – дуже багата: і ці гори, і сила, і краса, яка ними закладена, оця мудрість…Побачити їх – уже щастя. Навіть якщо нічого не намалюєш» – каже художник. Однак зауважив він і недбале ставлення до природи, забруднення її сміттям, що, зізнався, дуже засмучує. Тому, на завершення побажав усім землякам, щастя та успіхів, і щоб ці успіхи були спрямовані на те, аби Рахівщина стала красивішою і кращою.
Закликом прагнення ліпшого завершились урочисті виступи. Потім під бадьору музику народного аматорського оркестру гуцульських інструментів РБК всі фотографувались з художником і милувались його картинами. Виставка триватиме до 19 листопада, тож усі, хто ще не побачив шедеври Ярослава Савіних, має нагоду це виправити.
Андріана Леле, Зоря Рахівщини