У Берегові під час заходів з нагоди 79-ї річниці "Карпатської Січі" свободівці зняли з міськради прапор Угорщини (ФОТО, ВІДЕО)

Анонсована заздалегідь низка заходів, приурочених до 79-ї річниці створення «Карпатської Січі» відбулася в Берегові 12 листопада. Заходи тривали близько двох годин, починаючи з 14.00

У Берегові під час заходів з нагоди 79-ї річниці "Карпатської Січі" свободівці зняли з міськради прапор Угорщини (ФОТО, ВІДЕО)

Спочатку колона в кількадесят людей з прапорами «Легіону Свободи», «Сокола» та інших організацій, афільованих із Всеукраїнським об’єднанням «Свобода», промаршувала головною площею Берегова, аби біля Стіни Небесної Сотні провести урочистий мітинг.

На мітингу виступили голова Закарпатської організації «Свободи» Олег Куцин,  очільник берегівської організації цієї партії Василь Вовкунович та інші свободівці.

Василь Вовкунович здійснив короткий історичний екскурс, в якому розповів, чому Берегово, попри стереотипи, має пряме відношення до подій Карпатської України. Адже саме в цьому місті в 1920-х роках утворився осередок ідейних українців, яких прийняла Чехословацька Республіка, здебільшого, це були викладачі місцевої української гімназії – такі як Василь Пачовський, Володимир Палятинський тощо. Саме в Берегові в українській гімназії в 1921 році був створений перший осередок українського Пласту на Закарпатті. Згодом і пластуни, і вихованці гімназії брали участь в буремних подіях 1938-1939 року, пов’язаних з Карпатською Україною. 

Біля Стіни Небесної Сотні учасники акції провели також ще незвичну для обивателів «перекличку» воїнів, полеглих на східному фронті (така військова традиція існує у багатьох народів і наразі втілюється й в Україні).

Гімн України та кілька патріотичних пісень виконав берегівський чоловічий хор «Купаж».

Після мітингу в центрі колона в супроводі поліції (якої було як для Берегова надзвичайно багато) вирушила до консульства Угорщини, де свободівці оголосили ряд претензій до сусідньої держави – зокрема, стосовно обурення угорцями новим «освітнім законом» та начебто підтримкою Угорщиною сепаратизму на Закарпатті. Оскільки в неділю консульство не працювало, до мітингарів ніхто не вийшов, відтак Олег Куцин поклав звернення «свободівців» в поштову скриньку. Водночас він висловив обурення оголошенням тільки угорською мовою на будівлі консульства і зауважив присутнім поліцейським, аби вони зафіксували цей факт як порушення українського законодавства. 

Після акції під консульством колона рушила вулицею Хмельницького і біля будівлі міської ради стався інцидент. Представники окремої добровольчої чоти “Карпатська Січ” за допомогою вудлища з прапором "Сокола" стягли з флагштока  угорський прапор, який висить над міськрадою відповідно до рішення депутатів від 2006 року.

Втім, прапор невдовзі був повернутий на місце.

В центрі міста, на перехресті, молодиками з числа учасників акції було кинуто кілька петард та «димовушок».

Фінішною точкою заходів став сквер біля пам’ятника Тарасові Шевченку, біля якого свободівці прочитали «Молитву націоналіста», а декілька молодих хлопців запалили фаєри та димову шашку. 

 

Після цього переважна більшість учасників акції роз’їхалась по домівках, а берегівці (переважно – місцеві АТОшники, які долучилися до акції без жодної політичної символіки, задля запобігання можливим провокаціям чи непорозумінням) відправились на міський цвинтар, аби покласти квіти та віддати шану землякам,  що полягли у війні з Росією. 

Довідка

«Карпатська Січ» — парамілітарна організація на Закарпатті в 1938–1939, оформлена 9 листопада 1938 з утвореної у вересні націоналістами «Української національної оборони» (голова Степан Росоха). Після проголошення самостійності Карпатської України «Карпатська Січ» стала її національною армією (начальник штабу — полковник Михайло Колодзінський). Понад сотня січовиків загинула 13 березня 1939 року в боях з військами Чехословаччини, і кілька сотень – в боях 15-18 березня та подальших партизанських вилазках 1939 року з армією Угорщини. Близько 500 січовиків з числа мешканців Галичини були взяті в полон, передані польській владі та розстріляні на гірському перевалі на тодішньому угорсько-польському кордоні (нині – околиці закарпатських сіл Нова Розтока, Верб'яж, Петрусовиця та Лази Воловецького району).

Олег Супруненко, Beregovo.Today Фото також з соцмережі Фейсбук

13 листопада 2017р.

Теги: Карпатська Січ, Свобода, Берегово

Коментарі

правда 2017-11-17 / 14:10:28
Молодці!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Слава Вам!

лысый 2017-11-16 / 07:58:11
Неужели людям нечем больше заняться? Наверное платят хорошо.

Подих Українсього 2017-11-13 / 23:45:55
Значимість моя доволі посередня. Я визначаю її для себе іншими методами. А тут я просто учасник дискусії, ділюсь поглядами, а не "пхаюсь". Твого типу люди пхаються по життю. Цікаво подобається тобі сьогоднішнє становище твоє, добре пропхався, чи не дуже? Маю надію відповів шановному Авре лі ю. Судячи з твоєї гостроти ти мікробіолог, чи не так? Чи все-таки розслідувач у справах чи й ресурс злодійський, а чий ні?

Подиху У 2017-11-13 / 23:14:54
Відстоювання національних інтересів повинно бути за круглим столом в рамках міжнародних правових норм і положень ... Все решта є кримінал .
Після страшнойі 2 йі світовойі ... Так само сідали за столи переговлрів .
Але краще сідати ДО ніж ПІСЛЯ.

Авре лі ю 2017-11-13 / 23:05:42
Якщо ти планктон ... В свойій значимості ...то чого пхаєшся і пишеш на злодійських ресурсах ? Стверджуєш свою значимість ?

Подих Українсього 2017-11-13 / 21:58:05
Попередньому коментареві, тобто Україні варто на це закрити очі і в такому випадку дивитись як в Нас? Боюсь якщо ми так діятимемо, по відношенню до сусідів, а їх багато, і ми бачимо які, відтак залишимось без держави.

Подих Українсього 2017-11-13 / 21:50:07
Вуву, так типовий українець християнин і ходить до церкви, в цьому я з вами згідний. Але в кожного є громадянський обов'язок це відстоювання за свою країну та її захист. А я вважаю це саме такий випадок. І ми бачимо неповагу збоку Угорців.

До подиху ук. 2017-11-13 / 21:35:44
Ми повинні зосередитись не на тому як в них .... А на тому як в нас ?

Вуву ...... Довбушу 2017-11-13 / 21:31:42
Так неможна ... Прості хуни як і ми всі ... не винні в тому що ми живем бідно.
Неможна винити в усйому ближнього свого , бо ми ходимо до церкви ... І ми є християни.
Можна бути бідним але з повагою як до себе так і до інших .

Олекса Довбуш 2017-11-13 / 20:43:16
Ті ваші Орбани вже в печінках сидять. Ще кілька років і будем їсти гівно. Потрібно поставити цих мадярів до стінки. Дозволяють собі багато. Ех, взяли б всі наші хлопці яйця в кулаки і прогнали б всю ту нечисть з нашої землі. Жаль нашу неньку :(

Подих Українсього 2017-11-13 / 20:01:53
А щодо уніформи, я думаю що молодики з честю її носять. Ви подивіться як поводяться націоналісти в інших країнах. Один з прикладів, Варшава де проходив подібний захід, вони набагато радикальніші, і навряд чи вони таке б терпіли в себе в країні.

Подих Українсього 2017-11-13 / 19:56:57
Вуву, запитайте себе чому такі націонал.організаці як ПравСек, КарпСіч, ДУК і т.д. є незрозуміло що? Правильно, тому що вони дискредитовані, але питання ким, і якими інструментами. Олігархами, їхніми каналами провідними каналами, а також російським спецслужбами (якщо наші олігархи і рос. спецслужби не є симбіозом). Пересічного українця запитайте, котрий не звик думати і аналізувати а тільки ящик дивитись скаже вам що дані орг-ції незрозуміло що.

Вуву 2017-11-13 / 18:16:18
В мойій уяві КС повинна змінити свойі підходи до роботи з молоддю і до проведення акцій концептуально . Ми живемо 21 столлітті і нам дикунство непотрібно. Якщо є розум в голові то цю організацію мож так "переорганізувати" що потрапити до нейі ,чи стати йійі учасником було б за честь для кожного юнака ... Де уніформу носили з гонором ... А відношення до них було б тільки позитивне не залежно від того чи ти украйінець чи іншойойі національності . щоб організація мала неймовірний авторитет.
В теперішньому вигляді КС це невідому що де (і) як ???

Вуву 2017-11-13 / 18:05:11
Навіть якщо це була спланована акція організаційі мілітарного напрямку то це не значить що потрібно в такий спосіб нагнітати ннаруженість ...
Може краще домовитись заздалегіть про зустріч в рда і провести колективні слухання (чи дебати). Щоб керівництво КС звернуло увагу на недоліки ... І після всього прийняли спільне рішення до обовязкового виконання .тоді толку від такойі "мілітарнойі діяльності"... за круглим столом буде в рази більше . А кричати і верещати ... Толку з того?

Берегово 2017-11-13 / 17:19:39
"висить над міськрадою відповідно до рішення депутатів від 2006 року" - Яке рішення? чиє рішення? Це рішення ще з 90-х.від часів Потокія.

Олег, Берегово 2017-11-13 / 16:39:47
Подиху: ну офігєть як вчора процент свідомості піднявся. Пройшли гості з інших міст, покидали в центрі Берегова петарди серед білого дня, надимили та поїхали геть. У мене на балконі 4 роки висить український прапор (повірте, таких в місті небагато). Тепер мені чекати каменя у вікно у вдячність за вчорашній дешевий кіпіш?

Подих Українсього 2017-11-13 / 16:08:49
Миколо, важливо продемонструвати мешканцям Берегова, що це українське місто, це свого роду нашатир для них щоб не втрачали українську свідомість. Але потрібно долучати більше людей та проводити інформаційні заходи.

пенсіонер 2017-11-13 / 14:45:07
А ти Миколо ненарадуешся, що на Берегівській мерії висить мадярський прапор ?? Може ще й руський повісите. Укажіт ми мадярське місто, де на мерії висить український прапор. Манкурти ви херові. Просерете державу, заробітчани по духові і натурі.

Микола 2017-11-13 / 13:42:00
До Подиха....Чого?На мою думку то клоунада зібралися походили,погойкали,підійшли до консульства,зачитали якійсь вимоги,ніхто не вийшов бо було закрите,потім підійшли до рда зняли прапор(за годину прапор був вже на місці.....Це не клоунада?І це все партія яка вже злилася повністю.Акція Деяка була успішнішою набагато

Подих Українсього 2017-11-13 / 09:49:43
Микола і Вуву, ви мені нагадуєте людей зі східних частин України своєю позиціює, пасивністю і байдужістю. Ці ознаки були притаманні таким людям, які тепер поклоняються чужим прапорам.

НОВИНИ: Політика

18:49
/ 3
Сійярто назвав стосунки з Україною в контексті закону про освіту "серйозним конфліктом"
09:00
/ 4
На фестивалі в Малому Березному відмінили концерт словацького фаната Путіна
06:27
/ 5
Депутати-мажоритарники Закарпаття найгірші в Західній Україні щодо виконання своїх обіцянок
07:08
/ 3
Нікому не вдасться заблокувати українську інтеграцію в НАТО - Порошенко
07:45
/ 8
Футбол як провокація
12:13
/ 20
Прес-секретар "губернатора" Закарпаття Москаля Ярослав Галас став його заступником
17:30
/ 16
Угорщина провела в закарпатській Синевирській Поляні 26-й відкритий "інструктаж" для угорців Карпатського басейну і Закарпаття
18:53
/ 15
СБУ заборонила в'їзд в Україну футболістам-угорцям, які зіграли у сепаратистському чемпіонаті
04:58
/ 1
Москаль знову серед "середняків" у черговому рейтингу голів ОДА – 12-й
04:37
/ 8
Нація нізвідки: непримарна небезпека
04:04
Посол України в НАТО: Угорщина не демонструє бажання вирішити мовне питання
12:59
/ 1
Переговори з угорською громадою Закарпаття щодо проекту закону про освіту відбудуться в липні – Гриневич
05:39
Олександр Гаврош: "Закарпаття — одна з найслабших ланок в Україні, тому вороги б’ють по ній"
18:20
/ 13
"Ніж у спину" від Орбана: Угорщина відновила наступ на Україну в НАТО та в ЄС
18:06
/ 8
"Бо "послідовні": Угорщина, попри обіцянки, таки блокуватиме будь-яке рішення саміту Україна-Грузія-НАТО
08:02
/ 6
США незадоволені тим, що Угорщина блокує політичну співпрацю України з НАТО
07:34
/ 1
Не тільки саміт НАТО: про що насправді домовилися Україна та Угорщина
17:22
/ 33
Москаля обрано головою Закарпатської організації БПП
20:42
/ 12
"Дружба" по-будапештськи: Угорщина єдина з країн ЄС проголосувала проти мільярда євро допомоги Україні
06:18
/ 2
Комітет Європарламенту проголосував за процедуру санкцій проти Угорщини
12:13
/ 6
Петер Сійярто: "Я не хочу повторення війни між Угорщиною та Україною"
22:50
/ 17
Журналіст ТСН роздратував угорського міністра Сійярто запитаннями про угорсько-українські стосунки
04:40
/ 1
Консультації з угорською стороною щодо закону про освіту продовжаться в липні
04:05
/ 5
"Правий сектор" уточнив, що Гласнера було звільнено, а злочинів він не вчиняв, бо їх не вчиняв ПС
16:25
/ 7
Угорщина не блокуватиме участі Порошенка у майбутньому саміті НАТО
» Всі новини