Закарпаття має бельгійську вакцину хорошої якості — переконують епідеміологи. Наразі для краян є двадцять тисяч доз, однак українські запаси — в рази більші, тому населенню хвилюватися не варто. У департаменті охорони здоров’я Закарпатської обласної адміністрації закликають мешканців області подбати про профілактику кору заздалегідь.
Вікторія Тимчик, головний позаштатний епідеміолог департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОДА:
- 2017 року інтенсивно реєструються випадки кору. Найбільше – на території Тернопільської, Івано-Франківської областей. Загалом у 2017 році в нашій області зафіксовано 116 випадків захворювання на кір. Тобто хворіє майже 10 осіб на 100 тисяч населення. В основному кором хворіють діти. Це є 111 випадків із 116. На жаль, хворіють переважно не щеплені діти. Тобто з усіх захворілих у нас понад 60% хворих не мають жодного щеплення, 25% захворілих мали 1 щеплення, і тільки 5% захворілих осіб мали 2 щеплення згідно з календарем.
Михайло Радь, головний позаштатний педіатр департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОДА:
Кір не лікується, нема специфічного лікування, а єдиним методом запобігання є безпосередньо вакцинація. Сама кір перебігає не безслідно, дитинка висококантагіозна. І дитинка може заражати навколо себе понад 90% дітей. В Одеській області ситуація взята під контроль: батьки стали в чергу і почали інтенсивно вакцинувати дітей. Крім того, біля нас Івано-Франківщина, котра також палає і як ви вже чули, Румунія палає, тому ми маємо загрозливу епідситуацію в себе.
uzhinform