Парламент Угорщини одноголосно засудив зміцнення позицій української мови у новому законі України про освіту

Міністр Кабінету міністрів Угорщини Янош Лазар запевнив депутатів, що держава «захистить кожного закарпатського угорця – що б це не означало».

Парламент Угорщини одноголосно засудив зміцнення позицій української мови у новому законі України про освіту

Парламент Угорщини одностайно ухвалив узгоджену п’ятьма парламентськими партіями резолюцію, в якій вони засуджують новий закон України про освіту від 5 вересня, передає кореспондент Радіо Свобода.

За визначенням угорських парламентарів, цей закон «серйозно обмежує права на освіту та право користування рідною мовою, гарантовані законами України для угорців Закарпаття».

Серед іншого, в резолюції стверджується, що закон суперечить низці міжнародних угод, підписаних Україною, включно з двостороннім базовим договором про засади добросусідства і співробітництва між Угорщиною та Україною, а також угоді про асоціацію між Україною та Європейським союзом.

Парламент Угорщини у своїй резолюції закликає угорський уряд зробити все можливе, щоб не допустити вступу в дію українського закону про освіту.

Міністр Кабінету міністрів Угорщини Янош Лазар запевнив депутатів, що держава «захистить кожного закарпатського угорця – що б це не означало».

За його словами, Угорщина найрішучіше виступатиме на міжнародних форумах спільно з Болгарією і Румунією проти нового українського закону.

Лазар, серед іншого, нагадав про те, що Угорщина недавно заблокувала вступ до Організації економічної співпраці і розвитку Румунії та Хорватії, давши тим зрозуміти, що коли Київ не буде поступливішим, схожий демарш із якихсь міжнародних питань може очікувати і на Україну.

Тим часом депутат від правоекстремістської партії «Йоббік» Іштван Савої зауважив на засіданні парламенту, що його партія виступає за те, щоб у світлі цих подій встановити чіткі умови прийняття до ЄС Сербії та України. Він скритикував зовнішньополітичну стратегію владної коаліції, яка, на його думку, «діє тільки тоді, коли вже трапилася біда».

У відповідь міністр закордонних справ України Павло Клімкін написав у Twitter-і, що  готовий обговорити український закон про освіту з парламентаріями Угорщини, які засудили документ.

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто, перебуваючи у Нью-Йорку на 72-й сесії Генеральної асамблеї ООН, заявив теж у вівторок, що його країна вже звернулася зі скаргою на дії України до Ради ООН із прав людини, але він планує також порушити цю тему цього тижня і під час засідання Генасамблеї ООН.

За словами Сійярто, він особисто попросив свого колегу з Австрії, яка зараз головує в Організації з безпеки і співпраці в Європі, чинити тиск на Україну, щоб не допустити вступу в дію нового освітнього закону.

Саме тому, за словами угорського міністра, він дав доручення всім угорським дипломатам, акредитованим при ООН, у тому числі й при установах ООН у Женеві, за найменшої нагоди блокувати всі важливі дипломатичні ініціативи України.

Петер Сійярто у Нью-Йорку також поінформував про наміри своєї країни всіляко протидіяти дипломатичним крокам України на зустрічах міністрів закордонних справ країн Вишеградської групи доти, поки мовно-освітнє питання угорської меншини в Україні, за його словами, не буде вирішене.

Тим часом у Москві Міністерство закордонних справ Росії повідомило, що в перебігу зустрічі голів МЗС Росії й Угорщини Сергія Лаврова і Петера Сійярто у Нью-Йорку обидва, зокрема, «висловили стурбованість» українським законом про освіту, що, за їхніми твердженнями, «обмежує права національних меншин на освіту рідною для них мовою».

А в Державній думі Росії, нижній палаті російського парламенту, цього ж дня повідомили, що на її розгляд надійшов проект заяви Держдуми про «позбавлення громадян права навчатися рідною мовою» в Україні з твердженнями про новий закон України про освіту як про «акт насильницької українізації» чи «фактичну заборону на отримання освіти будь-якою іншою мовою, крім української».

Новий закон України про освіту, а саме його розділ про мову освіти в державних освітніх закладах – державну українську, – викликав критику не тільки в Угорщині, а й у Румунії, Польщі і Росії. Влада України відкинула звинувачення у витісненні мов меншин із освітнього процесу.

Верховна Рада України ухвалила закон 5 вересня, а у вівторок його підписав голова Верховної Ради України Андрій Парубій і передав на розгляд президентові України Петрові Порошенку, який протягом 15 днів має вирішити, підписувати його чи повертати з зауваженнями чи запереченнями. Раніше представник президента України у Верховній Раді України Ірина Луценко повідомляла, що юристи адміністрації президента України аналізують закон про освіту на предмет дотримання Конституції та інших законодавчих актів.

Як раніше інформувало Закарпаття онлайнГенконсул Словаччини в Ужгороді Мирослав Мойжіта підтримав розширення прав державної мови в новому законі про освіту.

А ряд проукраїнських організацій Закарпаття закликали Закарпатську облраду не приймати антиукраїнське звернення до Президента

19 вересня 2017р.

Теги: Угорщина, освіта

Коментарі

Олег 21.09.2017 / 09:20:54
До бібі ...Освітній закон не забезпечить працею та гідною зарплатою

Вуву 20.09.2017 / 08:41:39
От тому потрібно зробити так ... щоб вони жили тут і нікуди не йіхали ... А знали мову (дві ... три) мали працю і реалізовували себе тут .Про що власне і освітній закон .

Олег 20.09.2017 / 07:33:14
До МОВИ....Жили вони без Української,поживуть і надалі.Взагальі років ще 10 тут не залишется Угорців,молодь массово виїжджає

мова 20.09.2017 / 07:20:48
а ще більше зрозуміло, що парламентарі Угорщини живуть в іншому просторі. І їм, за малим рахунком, "наплювати" на українських угорців, які не володіючи державною - українською мовою, таким чином будуть знаходитися за інформаційним полем держави в якій проживають. Їх ситих і розбещених в Будапешті мало хвилює, що простий український угорець, не володіючи українською мовою, хоча б на рівні А2, не зможе викликати різного роду аварійні та інші невідклажні служби чи стане легкою здобиччю різногороду шахраїв чи взагалі не зможе отримувати вищу чи сереньо-спеціальну освіту.
Це, перебачте за слово, вища міра дурості, Угорського парламенту.

Вуву 20.09.2017 / 05:25:54
З усього зрозуміло що для орбана це НЕ стало справою честі і гонору до глибокодумних рішень у стосунках з Украйіною ... але справою принципу ... Аби ... "любою ціною" ... НЕ допустити прийняття цього закону ... (На підставі чого можна зробити припущення Що сам В.Орбан не сповідує загально європейські цінності ... але сповідує радикально націоналістичні і ревізіоністські погляди.

НОВИНИ: Політика

13:43
У Буштині на Тячівщині зіткнулися BMW X6 і Citroen, а у Верхньому Бистрому на Хустщині - Renault і Fiat
01:53
/ 1
Стало відомо про загибель місяць тому на Харківщині Анатолія Вороненка з Берегова Фото новина
19:28
/ 1
Підтверджено загибель Юрія Мельничука з Квасів на Рахівщині, що понад рік вважався зниклим безвісти Фото новина
12:19
/ 9
Шестеро посадовців із Закарпаття занизили вартість авто у деклараціях
00:41
/ 5
Затримано підпалювача церкви у Паладь-Комарівцях, який залишив на її фасаді провокативний напис Фото новина
13:36
/ 8
Нардепа Горвата судитимуть за крадіжку державної землі на 127 млн грн
15:29
/ 6
НСЖУ підтримала закарпатських журналістів в контексті тиску на їх колег Олену Мудру та Олега Дибу
16:48
/ 1
Пол Магочі і московська церква
03:37
/ 5
Кайданки для активістів. Незасвоєний урок Медведчука
04:51
Іван Франко. "Фарбований Лис"
17:49
/ 3
Керівником Закарпатської облпрокуратури на 5 років призначено Мирослава Пацкана
19:52
/ 4
Апеляційна палата ВАКС доарештувала майно депутата Закарпатської облради Антала
15:18
/ 32
Новим прокурором Закарпаття стане Мирослав Пацкан – ЗМІ
01:33
/ 1
У Польщі закликали орбана запитати угорців Закарпаття, чи хочуть вони в ЄС
16:17
/ 12
Від нового генпрокурора Кравченка колективно вимагають зупинити злочин на Руні та звільнити очільника закарпатської екопрокуратури Форгачі
14:40
/ 2
Апеляційна палата залишила в СІЗО депутата Закарпатської облради Антала
17:13
/ 2
83% закарпатських угорців підтримують вступ України до ЄС, а 81% не збираються емігрувати з країни
04:57
/ 4
Закарпатський апеляційний суд залишив в силі відсторонення "корупційного" голови Воловецької громади Попелича від посади
17:49
/ 2
Зеленський розкрив деталі операції військової розвідки угорщини на Закарпатті
16:12
/ 3
Заступник мера Ужгорода Плавайко оскаржив до суду своє відсторонення, чим спростовано черговий фейк псевдожурналіста Старости
01:24
/ 10
У понеділок суддя Бисага розгляне апеляційну скаргу "корупційного" голови Воловецької ТГ Попелича щодо відсторонення
23:04
/ 6
Сидор під вирок "захворів" і робить на цьому "бізнес"
00:38
/ 1
Прокуратура оскаржила рішення Ужгородського міськрайсуду щодо м'якого запобіжного заходу затриманому на хабарі голові Жденіївської селищної ради Култану
21:48
/ 14
Начальниця Держгеокадастру Закарпаття отримала у подарунок ще 800 тис. грн
14:51
/ 2
Депутата селищної ради на Берегівщині викрили на кремлівській пропаганді Фото новина
» Всі новини