У середу, 6 вересня, в Закарпатському окружному адміністративному суді під головуванням судді Сергія Гаврилка відбулося чергове засідання в справі за позовом ТОВ "Гідроресурс-Ріка" та "Ріка Енерго" і третя сторона на боці позивача - Хустська РДА до Закарпатської ОДА про скасування розпорядження голови ОДА Г.Москаля №370 від 20.07.2017 р. "Про скасування розпоряджень Хустської РДА" щодо спорудження міні-ГЕС на річці Ріка.
Про це Закарпаття онлайн повідомив громадський правозахисник Віталій Грегор.
З його слів. суд залучив до справи на боці відповідача, тобто Закарпатської ОДА, сільські ради Хустщини - Липчі та Горінчева як третіх осіб, що не заявляють самостійних вимог, відповідно до поданих їх представниками В.Грегором і Н.Дубчак заяв. В залученні сільради села Іза наразі судом було відмовлено з мотивів необхідності дослідження матеріалів справи і підтвердження можливих порушень їх інтересів планованим будівництвом.
У зв'язку із залученням третіх осіб та надання їм часу для ознайомлення з матеріалами справи, судовий розгляд перенесено на 12 вересня о 13:15
Ні Закарпатська ОДА, ні Хустська РДА, яка залучена як третя сторона на боці забудовників, на судове засідання вчергове не з'явилисяь.
Голова Закарпатської ОДА Г.Москаль, який постійно наполягає на своєму бажанні брати особисту участь у розгляді справи, цього разу мотивував свою відсутність відрядженням до м.Київ для переговорів з Державною авіаційною службою. Голова Хустської РДА Н.Павлій взагалі не надіслав від РДА жодної заяви, відтак по суті просто саботував засідання, вважає В.Грегор.
Крім того, на думку правозахисника, якщо враховувати системність в ігноруванні судових засідань державними адміністраціями: неявка протягом 5 засідань, та ненадання вже протягом понад місяць заперечень на позов забудовників, прослідковується завуальоване лобіювання чиновниками інтересів забудовників ГЕС. Адже, "відповідно до Кодексу адміністративного судочинства, який регулює даний спір, обов'язок доказування в суді лежить на відповідачі, тобто ОДА, ну і РДА, якщо, звісно, вона не на боці забудовників. Тобто, якщо Г.Москаль не надішле заперечень і матеріалів, на підставі яких ним прийняте оскаржуване розпорядження по ГЕСах, то суд через недостатність доказів його правомірності може винести рішення на користь забудовників. А потім очільник області буде популістично "з'їжати" на "поганий" суд і формально оскаржувати його в апеляційному порядку", - попереджає В.Грегор.
У той же час, на відміну від органів влади, хустян в їх боротьбі за збереження екосистеми річки Ріка прийшли підтримати представники небайдужої громадськості - мешканці Березова та Ізи, громадські правозахисники Наталія Майстренко, Віталій Грегор, Наталія Дубчак, Микола Аннишинець, журналіст Станіслав Данко, представники Закарпатського спортивного клубу нахлистовиків (спортивної риболовлі) Богдан Цебрик, Іван Повхан та Олександр Свида.
Варто зауважити, що на суд прийшли і декілька прихильників ГЕСів, хоча і значно менше, аніж попереднього разу. Найбільшу активність серед них проявляв Микола Мица, що головував на псевдослуханнях в Березові 10 липня, які були опісля визнані розпорядженням голови села Б.Біляком такими, що не відбулися.
ужгородець 2017-09-07 / 21:14:57
Суддя молодець в цілому, тримається схоже, бо тиск напевно сильний. А Москаль в своєму репертурі - піар на людях, а як до діла то навіть в суд не може прийти або не хоче???