Про це міністр освіти і науки Лілія Гриневич розповіла у коментарі журналістам.
За її словами, у внесеному урядом варіанті законопроекту "Про освіту" планували встановити мінімальну ставку для вчителів на рівні 3 мінімальних зарплат, які тоді дорівнювали прожитковому мінімуму.
"Коли мінімальну зарплату відв'язали від мінімального прожиткового мінімуму й вона стала вдвічі вища від мінімального прожиткового мінімуму, було прийнято рішення в усіх законах замінити мінімальну заробітну плату мінімальним прожитковий мінімум", – повідомила міністр.
І додала, що профільний комітет Верховної Ради вніс поправку, визначивши, що мінімальна зарплата для вчителя встановлюватиметься на рівні 4 прожиткових мінімумів.
Але для неї в Раді не знайшли достатньої кількості голосів.
Гриневич пояснила, що для встановлення найменшої ставки вчителя на рівні 9600 гривень із держбюджету необхідно виділити 120 млрд гривень. Тому розроблятимуть план такого підвищення і механізм, щоб рівень зарплати також відповідав і якості викладання.
"Ми при підготовці закону про загальну середню освіту будемо виписувати механізми оплати роботи вчителя", – додала міністр.
Також Гриневич пояснила, на що підуть 3 млрд грн., необхідні для старту реформи освіти.
Нагадаємо, 5 вересня Верховна Рада прийняла закон "Про освіту", який започатковує реформу освіти в Україні.