Орган Ради Європи "Група держав проти корупції" (GRECO) вважає за потрібне створити в Україні спеціалізований антикорупційний суд.
Про це йдеться у звіті GRECO за результатами оцінки запобігання корупції серед народних депутатів, суддів та прокурорів, ухваленому наприкінці червня 2017 року.
Зокрема, за результатами опитування українських респондентів, експерти GRECO звернули увагу на той факт, що НАБУ та Спеціалізована антикорупційна прокуратура розслідували й ініціювали притягнення до відповідальності низки топ-корупціонерів, але процес зупинився на рівні судів, передає у соціальній мережі Фейсбук зміст звіту прес-служба Національного антикорупційного бюро України.
"Після Революції Гідності жоден високопосадовець досі не був засуджений за корупційний злочин. Тому, попри те, що створення спеціалізованих судів є винятковим кроком, GRECO вважає: на сьогодні в Україні його зробити доцільно", - йдеться у пості НАБУ.
При цьому експерти наголошують, що важливо забезпечити, аби спеціалізовані судді для розгляду корупційних справ високопосадовців обирались прозоро та були захищені від зовнішнього впливу.
Як повідомлялося, а Адміністрації президента також підтримують ідею створення антикорупційного суду. Зараз це питання знаходиться на розгляді Верховної Ради.
Водночас генеральний прокурор Юрій Луценко проти створення окремого антикорупційного суду, замість цього він підтримує ідею створення спеціалізованої палати при суді, який вже існує.
Для продуктивної роботи Національного антикорупційного бюро і САП необхідно вже восени на законодавчому рівні створити Антикорупційний суд.
Про це сказав директор НАБУ Артем Ситник під час звіту за півроку роботи відомства.
"Всі наші зусилля не будуть мати ніякого значення… Це (створення Антикорупційного суду – ред.) зараз головний тест для нашої влади. Не кричати, що ми "пухнасті" а НАБУ займається політичними переслідуваннями, а спокійно довести те, що ви маєте бажання завершити антикорупційну реформу", - сказав він.
"Тому осінь є вирішальною для парламенту, для влади щодо створення цього суду. Зараз намагаються обманути наших партнерів якимись окремими "палатами", які призведуть до ще гіршого результата ніж ми зараз маємо в судах", - додав Ситник.
Як відомо, 13 липня голова Європейської комісії Жан-Клод Юнкер заявив, що Європейський Союз більше не наполягає на створенні окремого антикорупційного суду в Україні, а згоден на створення антикорупційної палати в рамках чинної судової системи.
ДО ТЕМИ:
Антикорупційний суд в Україні: передумови утворення та гарантії ефективності