У Берегівській райраді у зверненні до Порошенка знову порушили "мовне питання"

На черговій сесії Берегівської районної ради, що відбулася сьогодні, 28 липня, присутні в залі депутати одноголосно затвердили текст Звернення до Президента України Петра Порошенка з приводу запропонованих змін до Закону "Про освіту", якими передбачається розширити права державної мови до європейських стандартів і в такий спосіб сприяти інтеграції національних меншин в українське суспільство.

У Берегівській райраді у зверненні до Порошенка знову порушили "мовне питання"

Тим часом на думку депутатів Берегівщини, більшість яких є представниками керованих з Будапешту партій КМКС та ДПУУ, вказані зміни начебто обмежують можливості використання мов національних меншин у публічних сферах суспільних відносин.

Зокрема, як інформує одне з регіональних видань, вони вважають, що пропоновані зміни звужують можливості для вивчення рідної мови в освітніх закладах як дисципліни. Тому вони вважають доцільним викласти пункт 4 статті 7 законопроекту у слідкуючій редакції: "Заклади освіти відповідно до освітньої програми можуть здійснювати освітній процес двома та більше мовами – державною, а також однією або кількома офіційними, використовуваними в Євросоюзі".

Депутати вважають, що пропоновані зміни до Закону "Про освіту" суперечать діючій Конституції України, де йдеться про те, що "громадянам, які належать до національних меншин, відповідно до закону гарантується право на навчання рідною мовою чи на вивчення рідної мови у державних і комунальних закладах освіти"  (частина 5, стаття 53 Конституції України). Хоча вказаними змінами до закону про освіту право на навчання рідною мовою чи на вивчення рідної мови не забирається.

На сесії говорилось також, що право на освіту рідною мовою для низки національних меншин України (болгарів, молдаван, румунів, угорців тощо) випливає не лише з положень сучасного законодавства, а набуті ними десятиліттями і практикувались в інших державних формаціях, в яких раніше перебували території їх традиційного поселення. Нині ж, начебто, відбувається спроба скасувати уже звичні звичаєві права осіб, що належать до цих спільнот.

Пропоновані зміни, на думку депутатів Берегівської райради, суперечать також міжнародно-правовим зобов’язанням України у сфері захисту прав та свобод людини загалом і національних меншин зокрема. Це при тому, що, як уже наголошувалося, насправді вказані зміни лише створюють можливість впровадження в українській освіті нині чинних європейських норм у сфері освіти, забезпчення прав національних меншин і функціонування державної мови. А "уже звичні звичаєві права", включно з відкриттям на Закарпатті  фінансованих з Угорщини закладів освіти, в яких викладання ведеться виключно угорською мовою і викладається угорська версія історії, загалом - виховується ментальність громадян не України, а сусідньої держави, були здобуті за сприяння офіційного Будапешта в часі слабкості державних інституцій України.

ДО ТЕМИ:

Як Угорщина через освіту створює на Закарпатті свій анклав

28 липня 2017р.

Теги: освіта, угорці, нацменшини

Коментарі

Вуву 2017-07-29 / 06:52:50
Це вже стара переспівіна пісня ... Яка вже так набридла ...що вже нехочеться на нейі звертатати увагу.

читач 2017-07-28 / 19:01:43
Є в цій країні СБУ,щоб навести порядок з цими москальськими прихвостнями,рупором кремля,якими являються ці продажні депутати?У кожного з цих сидячих у залі подвійне громадянство,і чиї інтереси вони відстоюють,видно неозброєним оком!Ця п"ята колона кремля вже не один рік протистоїть Україні,але чогось,СБУ,ще жодного не привела до відповідальності,бо може сама така?

НОВИНИ: Соціо

11:03
/ 2
Підтверджено загибель Юрія Карпинця з Пастілок Дубриницько-Малоберезнянської громади, який майже рік вважався зниклим безвісти
04:22
Військовослужбовцеві з Хустщини, що п'яним забрав чуже авто, "апеляційно" присудили 5 років тюрми з конфіскацією
23:58
/ 7
ВАКС закрив справу проти "закарпатського" ексголови Рахункової палати Пацкана, визнавши його невинуватим
22:10
/ 10
Громада ПЦУ у селі Присліп на Міжгірщині після 5 років протидії МП увійшла до свого храму
11:40
27 квітня в центрі Ужгорода можна буде безкоштовно тестувати інфекційні хвороби, вакцинуватися та виміряти тиск
11:21
/ 2
Мукачево виділило 12,4 млн на безпілотники для двох бригад ЗСУ
10:53
/ 1
В Ужгороді заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Сергій Деркач поспілкувався із міжнародними перевізниками
18:05
Учителі Закарпаття проходять сертифікацію: експерти з усієї України оцінюють їхню майстерність
15:19
Мешканці Чабанівки на Ужгородщині можуть залишитися без води через глиняний кар'єр "Голден тайлу" харківського депутата
11:22
/ 1
Підтверджено загибель Михайла Бадиди з Демечів на Ужгородщині, який понад рік вважався зниклим безвісти
22:39
/ 2
На Запоріжжі поліг Петро Ганич з Кам'яниці Оноківської громади
22:00
/ 4
Командир "Граду" з позивним "Ісус"
17:33
/ 6
У Лютій Костринської громади згоріли будинок і трактор
11:12
/ 2
Чехія допоможе звести реабілітаційний центр в Ужгороді
22:04
Протягом минулого тижня в Ужгороді народилося 53 малюків, у Мукачеві – 34
12:40
/ 1
У 9 закладах Закарпаття можна отримати безкоштовну медичну допомогу при інсульті
11:25
/ 19
В Ужгороді сквер міської лікарні реконструюють і облаштують за 40 млн грантових гривень
17:48
На Закарпатті у березні 2024 року порівняно з груднем 2023 року ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,4%
17:12
Цьогоріч у березні на Закарпатті ціни зросли на 0,7%
11:09
В Ужгороді "комунальні" повідомлення про порушення ПДР залишатимуть на авто у червоних зіп-пакетах
10:51
22-річного Івана Бориса з Заріччя, якого з серпня 2022 року вважали зниклим безвісти, зустрінуть і поховають у понеділок
22:15
/ 2
Стало відомо про загибель в лютому під Авдіївкою Віталія Старости з Великої Копані Виноградівської громади
11:36
У Тересві попрощаються з полеглим Героєм Михайлом Руснаком, що більше року вважався зниклим безвісти
22:27
В Ужгороді попрощалися із полеглим Героєм Олексієм Кобцем
15:44
На Закарпатті в теплицях почали збирати ранню картоплю
» Всі новини