7 закарпатських конюшень представили 11 індивідуальних учасників та 5 бричок, запряжених парами. Гуцулики, трАкени, українська верхова, угорська напівкровка, поні та інші породи коней демонстрували свою вправність і красу.
7-ми річна угорська напівкровка Леся — універсальний інструмент в руках вмілого наїзника. На Хустщині, звідки привезли Лесю і її товариша Сашка – вони знамениті.
Альберт ТУДОВШІ, учасник фестивалю
Леся у нас займається, в кареті катає людей, так само дітей з діагнозом ДЦП. Вона дуже спокійна, дуже їх відчуває, зайвого руху не зробить. Але коли треба, покаже, що вона кобилка з характером. Займаємось ще туризмом по горах.
Минулоріч конюшня з Мукачівського району на фестиваль приїздила в розвідку. Цього року представила двох своїх фаворитів. Цікава масть особливо привертає увагу до польського гуцулика Шоні. Високо в горах він з наїзницею Марією гуляють стрімкими стежками та вчать туристів верховій їзді.
Марія ВИНОГРАДОВА, учасниця фестивалю
Він дуже виносливий, цей кінь ходить в гори. Ми піднімались на Обавський камінь. Там 910 метрів висота над рівнем моря. Абсолютно прекрасно. Коні стоврені спеціально, щоб по карпатським горам їздити, возити, як в старовину, так і тепер цю справу вони продовжують
Кожен кінь мав показати свої професійні навики. До прикладу, спортивні брали перешкоди, на бричках та каретах катали усіх охочих, на невисоких гуцуликах показували лікувальні вправи з іпотерапії, а історичні реконструктори влаштували бої куруців.
З нетерпінням глядачі чекали виступу угорського реконструктора Жолта Горака. У рідному Кечкеметі чоловік займається історичною реконструкцією епохи курців і вивчає бойове мистецтво.
Жолт ГОРАК, реконструктор м. Кечкемет (Угорщина)
Оскільки про цей захід я не чув раніше, тому і не мав ніяких очікувань і не знав що на мене тут чекатиме. Я відчуваю, що, зробив усе на максимумі, все залежне від себе зробив добре. Адже потрібно було виступати з відносно незнайомим мені конем, треба було трохи попрацювати та повоювати з ним, але я думаю все пройшло вдало.
Христина КУДЛОТЯК, організатор фестивалю
треба зробити такий парад, такий захід, де знову підняти на рівень краси, на рівень використання, щоб всі вміли і бачили, що можна з конями, які вправи можна з конями виконувати, як взагалі з конями працювати
За підсумками глядацького голосування обрали і найкрасивішого коня заходу. Ним стала українська верхова «Арабіка» з конезаводу «Мустанг» Берегівського району.