Хустяни сказали своє рішуче «ні» забудовникам, які хочуть звести каскад міні-ГЕС і згубити річку Ріка, обіцяючи мешканцям сіл, у яких планують розпочати роботи робочі місця і маніпулюючи питанням екології.
Прийшли на захід і деякі депутати Хустської міської ради.
Зокрема, як влучно наголосив Роман Роман, власники загородять річку і краянам доведеться просити від них дозволу навіть на те, щоб піти на пляж.
«Шановні друзі, знайомі та всі небайдужі хустяни та мешканці сіл вверх по ріці Ріка. На долину річки Ріка насувається величезна біда. Наші законотворці прийняли закон про зелений тариф і дотування “екологічноіі” енергетики, згідно якого буде вигідно виробляти і продавати втридорога електроенергію, зокрема і вироблену на річках за допомогою мін-іГесів. І всім байдуже, що наша рідна Ріка живить нас чистою і живою водою, що в ній водиться і по ній мігрує червонокнижна риба. Планується цілий каскад міні-ГЕС. Одну нам вже збудували в Нижньому Бистрому. Ще планується СІМ. Висота гребель буде до 10 !!! метрів. Далі воду будуть пускати в бетонні канали 9*9 метрів, протяжністю 1650 метрів. Перед плотиною утвориться штучна водойма протяжністю до півтори кілометра. За нашими підрахунками, 7 ГЕС з басейнами 1500 м і каналами 1650 м заберуть всю річку від Березова до Хуста. Тобто, 22 км. Приємного нам купання. Дякуємо нашій владі. Якщо не хочеш, щоб річку було вкрадено …долучайся до акцій протеста», – зауважив Олександр Боднар.
Друга попереджувальна акція відбудеться біля райради наступної суботи об 11.00.
mediakhust.net Відео Івана Бігуна
Роман 2017-07-09 / 18:19:43
Тут не помийниця. Хамство і тролінг. Коментар видалено. Адмін
іван 2017-07-09 / 12:32:48
про яку рибу говорять пани депутати? Якої вже роки не має в Ріці, яку нещадно бють током, глушать вибухівкою, виловлюють сітками?????? Чи про пляжі для купання .Скоро пляж для купання в березові буде коло клуба і церкви бо неконтрольована Ріка бере землі кожний день по кілька метрів.Ви думаєте влада дасть кошти на дамби чи берегоукріплення які коштують 10-12 млн.гривен за кілометр. Не думау, як кажуть на іршавщині. Вся річка заросла борщовиком, куди на можна наближатися , всі береги в мусорі і трупах тварин, птиці скла пластику. Це вони не бачать. Мабуть бачать гроші за які несуть всяку дурницю як та паніка на мітінгу з 15-ти людей біля адміністрації що говорить за Швейцарію де за її словами де закривають масово мінігес Но швейцарці закривають ядерні блоки а компенсуваимуть недостаток електроенергії за рахунок гідроенергетики. Відкрийте інтернет та читайте. І які інвестори прийдут до нас коли нам усе недобре, коли багатьох давить велика "ЖАБА" що хтось може бути багатшим. І побачите начнуться туристичні поекти то всі ці активісти кричатимуть що їхні дочки працють проститутками, діти курять наркотики що кругом садом і гомора треба все закривати. Час все розсудить.
Варуна Мітра 2017-07-09 / 11:21:54
Є інший підхід до річкової енергетики, сучасний науковий. Не потрібні ніяки водосховища і підйом води з затопленням берегів. Можна ставити спеціальні турбіни прямо в річку і течія генеруватиме енергію. Хто може посприяти встановленню даної технлогії в Закарпатті, пишіть мені в Київ, будемо співпрацювати (але без коштів не зробити, звісно): atomhydrogen@gmail.com