"Обвинувачений не лише особисто не прибув до суду, але й не скористався можливістю участі в режимі відеоконференції", – зазначив зазначив суддя Владислав Дев'ятко.
"Суд ухвалив здійснювати спецільне судове провадження щодо Віктора Федоровича Януковича. Ухвала оскарженню не підлягає", – наголосив він.
Суддя мотивув своє рішення тим, що Янукович зумисне уникає слідства, та є оголошеним у міждержавний розшук.
У свою чергу, адвокати обурилися, що суд не зважив на їхні доводи. Захисник екс-президента Віталій Сердюк заявив заперечення проти дій суду.
Після цього державне звинувачення почало зачитувати звинувачувальний акт щодо Януковича.
Прокуратура звинувачує екс-президента Віктора Януковича у пособництві російській владі в анексії Криму та веденні агресивних воєнних дій на території України.
Про це йдеться в обвинувальному акті, яку прокурори зачитують в судовому засіданні у четвер.
Згідно з текстом обвинувачення, відразу після прибуття Януковича до Російської Федерації наприкінці лютого 2014 року - екс-президент вступив у змову з владою Росії задля отримання преференцій та подальшого проживання на території Росії.
Так, Росія використовувала Януковича як нібито діючого президента України для легімітизації присутності російських військ в Україні та окупації частини української території.
Це було зроблено через складання та направлення 1 березня 2014 року Януковичем листа до президента Росії та Ради Федерації про заклик введення російських військ в Україну.
Так само Янукович підтримав звернення Сергія Аксьонова про "надання допомоги кримчанам" до Володимира Путіна.
"Умисними і протиправними діями Янукович надав іноземній державі допомогу проти своєї держави, а також сприяв веденю агресивної війни", - наголосив прокурор.
Загальні збитки, які Україна отримала через дії екс-президента - 1 трильйон 800 мільярдів 352 мільйони гривень.
Як відомо, генеральний прокурор Юрій Луценко оголосив підозру Віктору Януковичу у державній зраді й поплічництві Російській Федерації в агресії проти України під час відеодопиту 28 листопада 2016 року.
14 грудня Печерський райсуд Києва задовольнив клопотання слідчого про надання тимчасового доступу до речей і документів, котрі знаходяться у володінні Адміністрації президента Росії та в Раді Федерації РФ, аби ознайомитися з оригіналами листа Віктора Януковича до Володимира Путіна від 1 березня 2014 року з проханням використати Збройні сили РФ в Україні та подальших звернень.
17 січня 2017 року Луценко повідомив, що Головна військова прокуратура отримала від ООН офіційну фотокопію заяви Януковича від 1 березня 2014 року з проханням ввести російські війська до України.
20 січня Печерський райсуд дозволив проводити заочне розслідування стосовно Януковича у справі про держзраду Головній військовій прокуратурі.
16 березня Верховна Рада ухвалила законопроект щодо здійснення у розумні строки спеціального досудового розслідування та судового провадження (заочно). 11 квітня президент Петро Порошенко підписав цей закон.
4 травня Оболонський райсуд Києва розпочав підготовче засідання у справі про держзраду Януковича, а 26 червня провів перше слухання справи по суті.
У березні Луценко заявляв: "З огляду на невелику кількість обсягу доказів – 25 томів та близько 50 свідків – ми зможемо ще цього року, сподіваюся, до Дня Незалежності, отримати судовий вирок (для Януковича)".
Військова прокуратура просить засудити Януковича до довічного ув'язнення.
Захист екс-президента, який утік до Росії у 2014 році, заявляє, що Янукович не може приїхати до України через загрозу його життю, а також вважає розгляд справи процесуально неможливим.