Про це йдеться у статті на "Дзеркалі тижня".
Автор вказує, що у новому законопроекті щодо тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, який було представлено минулого тижня для закритого обговорення експертами й політиками, акцент зроблено на завданнях держави, спрямованих на звільнення окупованих територій.
Документ начебто складається з двох компонентів.
"Перший: у загальних рисах на законодавчому рівні визначається комплекс силових і дипломатичних кроків, які мають забезпечити звільнення окупованих територій. Другий: створюється правовий механізм використання збройних сил у Донбасі", - йдеться у статті.
За словами автора, новий законопроект передбачає визнання окремих районів Донбасу окупованими територіями.
"Для Києва це важливо, оскільки всю відповідальність за те, що там відбувається, буде покладено на країну-окупанта. Втім, за інформацією DT.UA, у законопроекті не вказується, хто саме є окупантом, хоча водночас Росію й названо агресором, але знову ж таки, якось туманно", - сказано у статті.
Також новий закон начебто передбачає створення замість штабу АТО Оперативного штабу з найширшими повноваженнями, якому будуть підпорядковані всі армійські й силові структури, військово-цивільні адміністрації.
"По-третє, законопроект передбачає, що очільник держави на час дії закону… може ухвалювати рішення про застосування Збройних сил та інших військових формувань, а також про запровадження воєнного стану", - йдеться у статті.
Також автор статті вказує, що "у законопроекті є постійні відсилання до Мінського процесу, а формулювання такі, що дозволяють, наприклад, провести вибори на контрольованих українським урядом територіях Донецької та Луганської областей".
Передбачається, що в разі ухвалення закону змінять і назву воєнної операції на Сході України.
Водночас у понеділок перший віце-спікер Ірина Геращенко повідомила, що "найближчим часом відбудеться РНБО, де буде розглянуто цей законопроект і прийнято остаточне рішення".
Також нардеп від "Народного фронту" член комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони Дмитро Тимчук також розповів про деталі законопроекту.
Новий законопроект, який повинен змінити формат антитерористичної операції, дозволить застосовувати збройні сили України без оголошення війни.
Про це журналістам у понеділок заявив голова фракції БПП Артур Герасимов.
"Консультації відносно проекту про реінтеграцію Донбасу знаходяться на завершальній стадії. У ньому дві великі складові. Перша стосується АТО. Завдяки антитерористичній операції ми зупинили ворога. Але наразі, коли ми виграли час, відновили армію та оборонну промисловість, в умовах гібридної війни ми перейдемо на новий рівень відповіді на російську агресію", - сказав він.
За словами голови фракції, другий аспект стосується реінтеграції Донбасу. "Не можна будувати стіну і відділяти ці території", - наголосив Герасимов.
Він наголосив, що законопроект буде зареєстрованим в Раді "найближчим часом".
На запитання УП, чи передбачає законопроект введення воєнного стану, Герасимов сказав: "Ведення воєнного стану не регулюється цим законопроектом, механізми для цього присутні і сьогодні. Що стосується ЗСУ, то, дійсно, сьогодні юридично ми можемо використовувати ЗСУ під час оголошення війни чи АТО".
Голова фракції пояснив, що новий закон дозволить застосовувати збройні сили і без війни.
Крім того, Герасимов не відповів, хто автор цього законопроекту. "Побачимо", - сказав він про авторство.
За словами депутата, законопроект готується на базі мінських домовленостей та передбачає, що моніторингова місія ОБСЄ продовжуватиме свою діяльність на окупованих територіях.
Як відомо, Секретар Ради нацбезпеки і оборони Олександр Турчинов сподівається, що найближчим часом завершать розробку закону про зміну формату антитерористичної операції на Донбасі – і парламент його оперативно розгляне.
Раніше Турчинов заявив, що Україні потрібно завершити антитерористичну операцію і перейти до нового формату захисту країни від гібридної війни з РФ.