Ця подія трапилася на початку червня у Пийтерфолво на Виноградівщині.
Два білі лелеки летіли над селом на невеликій висоті. Несподівано один із них вдарився об флюгер будинку і впав на землю. Птах безпомічно лежав на подвір’ї й не мав сили піднятися на ноги, коли його підібрав місцевий єгер Іштван Мотуз.
-У лелеки було зламане ліве крило,- розповів Голосу Карпат Іштван.- Із таким ушкодженням неможливо вижити у дикій природі. Потрібно було якомога швидше його прооперувати.
Проблема полягала в тому, що на Закарпатті і в Україні загалом не проводять подібних операцій. Єгеру довелося шукати фахівців за кордоном. Через інтернет він знайшов контакти пташиної лікарні в угорському національному парку Гортобадь, що поблизу Дебрецена. Її спеціалісти не тільки одразу погодилися врятувати потерпілого лелеку, але через два дні самі приїхали до Пийтерфолва, бо, як з’ясувалося, в Україні заборонено вивозити за кордон будь-яких птахів.
-Операція проходила просто на подвір’ї мого будинку і тривала рівно 30 хвилин,- далі веде розповідь Іштван Мотуз. – Доктор Бері Янош зі своїм помічником скріпили переламане крило так званими дротами Ківшера і залишили мені антибіотики, які треба було щодня вколювати у груди птаха.
Із того часу вже минуло два тижні. За настановою лікарів єгер сам зняв пов’язку з пораненого крила, яке швидко заживає. За цей час лелека подружився з домашніми курми та собакою. Він гарно поправляється, харчуючись молочними курчатами і рибою, яку господар регулярно ловить для нього у Тисі. Обережно помахує крилами, але злітати поки не наважується.
Одужання лелечого пацієнта ще мають засвідчити лікарі з Гортобадя. Наприкінці червня вони знову приїдуть на Закарпаття, щоб вийняти лікувальні дроти з пташиного крила. І лише після цього лелека отримає «дозвіл» на польоти.
Фахівці кажуть, що в прооперованого птаха є всі шанси восени здійснити свій головний щорічний переліт до самої Африки.