З 1 квітня вартість газу для закарпатців формується в іншому порядку

1 червня в Ужгороді відбулася прес-конференція директора ТОВ «Закарпатгаз Збут» Вікторії Томинець з приводу презентації рахунків за послуги з газопостачання нового зразка, ціни на паливо, яка діє з 1 квітня цього року, енергетичних одиниць у платіжках.

З 1 квітня вартість газу для закарпатців формується в іншому порядку

Йшлося також про питання формування ринку природного газу для потреб побутових споживачів в Україні та нововведень щодо питань державної допомоги – надання субсидії.

Відповідно до рішення уряду з 1 квітня 2017 року змінено порядок формування вартості газу як товару, у зв’язку з чим змінилася і його кінцева ціна. З урахуванням транспортних витрат та податків вона становить 6,9579 грн. за 1 куб. м газу.

На сьогодні вартість природного газу для побутових споживачів, релігійних організацій та теплопостачальних підприємств регулює держава. У сфері забезпечення ресурсу для поставок газу цим категоріям споживачів монополістом є НАК «Нафтогаз України». Саме ця компанія повинна забезпечити продаж газу для потреб населення його постачальникам, і отримує 70% від ціни природного газу. 

Окрім вартості газу, ще 17% в структурі ціни становить податок на додану вартість. Торгова націнка для компаній, які постачають газ побутовим споживачам, обмежена 2,5% від оптової ціни газу для цієї категорії споживачів. У Закарпатській області спеціальний обов’язок постачати газ населенню покладений урядом на ТОВ «Закарпатгаз Збут».

«Спеціальний обов’язок означає, що наша компанія не має права відмовити побутовим споживачам у постачанні газу. При цьому, максимальна торгова націнка на продаж газу для населення обмежена урядовою постановою на рівні 2,5%». - розповідає директор ТОВ «Закарпатгаз Збут» Вікторія Томинець.- На ринку України на сьогодні є понад 40 постачальників газу, однак жоден з них, окрім постачальників із спеціальними обов’язками не зацікавився продажем енергоресурсу для населення, яке є найменш платоспроможною категорією споживачів. Такі компанії займаються постачанням палива для комунально-побутових, промислових та бюджетних споживачів».

Постачання природного газу понад 270 тис. побутових споживачів пов'язане з організацією складних бізнес-процесів. Адже постачальник ризикує отримати нарахування йому штрафних санкцій у розмірі подвійної облікової ставки НБУ за несвоєчасні розрахунки споживачів. Окрім того, він повинен здійснювати договірну і претензійну роботу, організувати та забезпечити роботу контакт-центру компанії та прийом клієнтів, обробку даних споживачів з пільгами і субсидіями, друк і доставку рахунків, співпрацю з банками пов’язану з прийомом платежів від населення, розвивати клієнтський сервіс та сучасні сервіси для клієнтів компанії.

Щодо рахунків нового зразка, які отримали закарпатці у травні, варто зазначити, що відтепер кожен споживач може побачити у платіжці не тільки кількість використаного газу у кубометрах, а і його обсяг у одиницях енергії. 

Наразі дані про обсяг спожитого газу в трьох енергетичних одиницях матимуть для споживачів лише інформаційний характер, а оплата за послуги із газопостачання буде здійснюватися у звичний спосіб – за кубометри. Однак, рішення держрегулятора відображати інформацію про кількість енергії, яку виділяє газ, стане першим кроком до переходу на розрахунок за газ, враховуючи якість ресурсу та його енергетичну цінність. Окрім того, на думку держрегулятора, застосування енергетичних одиниць дасть змогу споживачам порівняти ефективність від використання газу поряд з іншими енергоресурсами, повідомили Закарпаття онлайн в Ужгородському прес-клубі.

 

 

01 червня 2017р.

Теги: газ, вартість

Коментарі

Читач 2017-06-02 / 11:16:16
А хто буде вимірювати "якість ресурсу та його енергетичну цінність"? Яку якість газовики напишуть - така і буде! Як я зможу перевірити її і тим більше доказати її не відповідність газовикам? Колись кореспонденти робили експеримент по телевізору щодо якості газу в Україні та Німеччині - кипятили воду в однаковому чайнику. Результат: у німців чайник закипів у 3 рази скоріше ніж в Україні! От вам і якість газу!

НОВИНИ: Різне

14:51
Правила підбору одягу для тривалих велопрогулянок
15:36
Гербіциди: основні типи, принцип дії та застосування в аграрній практиці
16:17
Холодильник Samsung No Frost — ідеальний варіант для кухні
22:13
Щоби "промивати мізки" угорцям, росіяни створили спеціальний сайт і Telegram-канал
20:18
Весілля мрії у Німеччині з агентством AlexShow
17:19
Чи можна використовувати паронітові прокладки для води
15:37
Покупка військового спорядження: важливі поради від експерта
10:43
Дизельний та бензиновий генератор: який обрати?
19:42
Гідравлічні насоси: їх види та основні характеристики
15:06
44 держави у Гаазі підтримали створення спецтрибуналу та використання заморожених активів рф
21:23
П'ять аргументів на користь купівлі планшета
20:55
Оновлені можливості: Що робить DJI Mavic 3T найкращим вибором
19:29
Як змінились ціни на будівельні матеріали?
17:13
Чим може бути корисний штучний інтелект PPC-шникам?
22:46
"Заповіт" Тараса Шевченка прозвучав в угорському парламенті
17:13
Переваги вертикальних пресів для макулатури
22:19
Пневматичний пістолет для спорту та тренувань
22:17
Чому виникає запалення нирок і які аналізи допоможуть діагностувати нефрит?
22:15
Чоловічі ремені: Різновид матеріалів, як правильно обирати
00:48
/ 2
У першому турі виборів президента Словаччини виграв прозахідний кандидат
20:59
Оптові продажі промислової фурнітури в Україні: виклики та можливості для бізнесу в 2024 році
21:21
Колористика меблів: дивани яких кольорів виглядають дорого?
22:58
/ 11
Військовий з "Азова" запропонував дозволити бойовим бригадам самим мобілізовувати "ухилянтів"
15:29
Найкращі місця для подорожі в Японію
23:02
/ 2
Макрон: У нас немає лімітів, ми будемо реагувати на поведінку росії
» Всі новини