Ужгород - найменший і найзахідніший обласний центр України, який межує зі Словаччиною і часто приймає іноземців. Місцеві називають місто європейським давно, хоча й наголошують - серце в нього українське.
Тисячу років тому половецька орда відчайдушно билася за місцевий замок, але завоювати не змогла. Тепер бої тут проводять, щоб вражати туристів.
Фортеця XV-XVIII століття, збудована на Замковій горі, – серце Ужгорода. Дороги усіх мандрівників обов'язково приведуть у палац зі старожитностями, історіями та легендами. Так, у замку мешкає привид Білої панни - дівчини, яка покохала ворога родини. За це батько живцем замурував її у стіні. Відтоді привид дівчини блукає темними лабіринтами.
"Були люди, які тут займалися, у цих стінах. Вони відчували чийсь погляд, чиєсь таке холодне дихання і так далі. Деякі наші охоронники розповідали про ці речі", - каже науковий співробітник Закарпатського обласного краєзнавчого музею Георг Філіп.
Кожен ужгородець порадить власні улюблені місця, але жоден не оминув увагою Закарпатський музей просто неба. Тут зібрані зразки найдавніших видів народного мистецтва.
"Тут є діюча церква, яка без жодного цвяху зроблена, де між іншим, кожну неділю проходить служба Божа і так само там проводять вінчання, тобто дуже цікаво", - розповідає мешканка Ужгорода Любов Повідайчик.
З кінця в кінець Ужгорода - лише 5 кілометрів. Але сподіватися обійти місто за один день - не варто. Адже цікавинки, повз які неможливо пройти, на кожному кроці. У найпопулярніших місцях спостерігають за туристами 27 бронзових міні-скульптур великих людей. Знайти кожну - завдання туристичного квесту.
"Чим ми пишаємося - це маленьке місто маленьких людей з великим серцем. Ми пропонуємо крафтове пиво, крафтовий сир, крафтові солодощі, крафтову історію, якщо можна так сказати", - зазначає краєзнавець Федір Шандор.
Ще кілька років тому туристів-іноземців в Ужгороді було в рази більше, аніж українських. Нині в сезон місто щоденно приймає майже 3 тисячі мандрівців. "Земля українська багата чудовими, незвіданими нами місцями і варто їхати і пізнавати, і отримувати знання і враження, емоції", - переконаний турист із Рівного Євген Ярош.
"Є такі місця, куди заходиш і там приємно. Тебе чекають. Видно, що у цьому місці тебе чекають", - додає туристка з Коростеня Анжела Міллер.