В Ужгороді спустили на гальмах резонансні справи Ратушняка і Бережанського (ФОТО, ВІДЕО)

Наприкінці минулого року в Ужгороді сталася зафіксована на відео ДТП с численними свідками. Резонансу події додавало те, що винуватцем аварії стала людина, яка відбирала кандидатів у поліцію у складі місцевої атестаційної комісії. На жаль, резонанс не призвів до судового вироку винуватцю.

В Ужгороді спустили на гальмах резонансні справи Ратушняка і Бережанського (ФОТО, ВІДЕО)

На самому початку створення нової поліції суспільство вітало появу «нової крові» навіть попри те, що на початку своєї діяльності патрульні часто банально не знали нормативної бази. Адже поліцейські не боялися гучно, на всю країну, рапортувати про скандальні затримання високопосадовців, який масово затримували за порушення правил дорожнього руху або за кермом напідпитку. Втім, з плином часу, ентузіазм поліцейських наче розтанув. Сьогодні суспільство якщо й чує про подібні речі, то стосуються вони, хіба що, дрібних службовців. Ба більше, навіть такі протоколи можуть «загубитися» в судових коридорах…

Якщо ж скандал виходить за межі бюрократичних коридорів, то сприяють цьому не співробітники поліції, які затримують відомих діячів за правопорушення, а прості громадяни, поширюючи інформацію про резонансні події у соціальних мережах.

Тоді доцент стверджував, що не вживав алкоголю / facebook.com/vglagola

Йдеться, зокрема, про ДТП, яка сталася в Ужгороді 2 грудня 2016-го року. Першим про правопорушення повідомив журналіст Віталій Глагола, який випадково став свідком інциденту. З його слів, екс-банкір, доцент місцевого університету та член атестаційної комісії поліції Микола Бережанський, який був за кермом BMW, врізався у трактор. На підтвердження цього, журналіст продемонстрував і відео. «Ви щось пили?», - питає у Бережанського свідок. «Ні, та ви що», - відповідає доцент, після чого двічі намагається вибити камеру з рук журналіста, а далі просто спокійно йде геть, не відповідаючи на питання…

«Я тоді поспішав, але викликав поліцію і повідомив їх про злочин. Пізніше я їм надав пояснення, як особисто бачив, що за кермом був чоловік», - розповів Глагола у коментарі УНІАН.

Крім того, він не розгубився і зняв на відео свідчення водія трактора, який виконував ремонтні роботи і у який в’їхав BMW. Постраждалий підтвердив на камеру, що за кермом автомобіля, який спричинив ДТП, був чоловік.

За кілька годин з’явились і відеопідтвердження особи водія іномарки: «Відео надав небайдужий мешканець міста, який їхав за мною і зняв на відеореєстратор, як після ДТП з BMW вийшов, похитуючись, чоловік», - говорить Глагола.

Але… на місце ДТП прибула дружина Бережанського, яка розповіла поліції, що саме вона керувала BMW.

«Громадянка запевняла, що саме вона допустила зіткнення під час керування, хоча свідчення очевидців події однозначні: за кермом був чоловік. Під час розмови з поліцейськими жінка плуталась у поясненнях та не змогла надати чіткої відповіді щодо факту самого ДТП або пояснити місце знаходження свого чоловіка. Після закінчення складання адмінматеріалів поліцейськими, власниця забрала авто», - говорилося в офіційному повідомленні поліції Ужгорода та Мукачева.

Дружина доцента намагалась довести, що зіткнення допустила саме вона / facebook.com/vglagola

Та Віталій Глагола виступив проти свідчень дружини Бережанського, запевняючи, що за кермом BMW доцент був особисто, ба більше – у стані алкогольного сп’яніння. «Я на власні очі бачив, як саме Микола Бережанський влетів у техніку, бо я їхав за ним. Тож офіційно заявляю, що я готовий стати свідком по цій справі у суді! Про це я ще вчора повідомив поліцію і дав пояснення по цій справі», - написав журналіст у соцмережах де, окрім всього, опублікував відео з відеореєстратора. І на відео дійсно чітко видно, що за кермом BMW у момент ДТП – чоловік.

Журналісти встигли з’ясувати і повідомити, що, за даними офіційного сайту ГУНП в Закарпатській області, Микола Бережанський, який вчинив ДТП і якого зафільмував Віталій Глагола, є доцентом Карпатського університету ім. Августина Волошина, очільником товариства «Краяни Рахівщини», але – найголовніше – брав участь у роботі атестаційної комісії закарпатської поліції! Більше того, його син – чинний полковник поліції.

Цікаво, що у поліції, замість прийняти все наведені і опубліковані у ЗМІ факти до уваги, закликали «не поширювати неправдиві чутки» у цій справі. «Для недопущення поширення неправдивих чуток просимо надалі звертатися виключно до офіційних сайтів і сторінок та перевіряти першоджерела походження інформації», - зазначили правоохоронці.

Тобто, поліцейські, навіть маючи відеодокази (вони були опубліковані у відкритому доступі), що за кермом був саме чоловік, довести це, отримавши фейкове «зізнання» жінки, не взялися. Ба більше, зважаючи на те, що після скоєння ДТП Бережанський кілька днів не виходив з дому і не відчиняв поліцейським двері, довести, що він був у стані алкогольного сп’яніння – взагалі стало неможливо.

Інформація про ДТП ще день-два «покрутилася» у ЗМІ, а відтак загубилася серед численних нових повідомлень, скандалів та пригод…

Наприкінці березня 2017-го року, зважаючи на те, що минулого достатньо часу для винесення судового рішення по постанові чи протоколу (це ще треба було з’ясувати) за фактом ДТП за участі водія BMW та трактора, УНІАН звернувся до патрульної поліції Закарпаття з інформаційним запитом з приводу розслідування резонансної пригоди. У відповіді на запит правоохоронці підтвердили факт ДТП, але, як виявилося… винних знайти взагалі не вдалося.

«…За порушення п. п. 2.36 та 12.1 Правил дорожнього руху України, за що відповідальність передбачена ст. 124 КУпАП, відносно водія автомобіля марки BMW 7351, складено протокол про адміністративне правопорушення. Постановою Ужгородського міськрайонного суду від 16 лютого 2017 року дану адміністративну справу закрито на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП», - йшлося у повідомленні.

До речі, свідків події, зокрема, Віталія Глаголу, на суд навіть не запросили.

Та справа ще й у тому, що у п. 1 ст. 247 КУпАП йдеться про «обставини, що виключають провадження в справі про адміністративне правопорушення» і чітко пояснюється, що провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за низки обставин. Найцікавіше, яка з них найкраще пасувала б даній ситуації: «відсутність події і складу адміністративного правопорушення»? Чи «закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу»? А, може, взагалі записана на відео аварія була нічим іншим, як «…вчинення дії особою в стані крайньої необхідності або необхідної оборони»?

Такі деталі керівник Управління патрульної поліції в Ужгороді та Мукачеві Юрій Марценишин, за підписом якого і надійшла відповідь, вже повідомляти не став.

Однак факт залишається фактом: ДТП – було, порушників аж двоє – жінка і чоловік, жінка сама свідчила проти себе (хоч, виходячи зі слів інших свідків та відеозаписів, неправдиво – а за це передбачена окрема відповідальність), щодо чоловіка, знову ж таки, є, як мінімум, двоє свідків того, що саме він був за кермом, протокол про адміністративне порушення було складено, але – жодного покарання за мовчазної згоди місцевої прокуратури (як органу, що здійснює нагляд за діяльністю поліцейських).

Можливо, місцева прокуратура просто не звернула уваги на інцидент через велику кількість інших справ? Два тижні тому, 14 квітня, УНІАН взявся нагадати правоохоронцям про скандальне ДТП, складені протоколи та результат судового розгляду справи. Ми відправили у прокуратуру на Закарпаття посилання на відео журналіста Віталія Глаголи і запитали, чи вбачає прокуратура у діях водія автомобіля BMW, який зіткнувся з трактором, ознаки адмінпорушення. А точніше, порушення Правил дорожнього руху.

Крім того, посилаючись на дані Управління патрульної поліції в Ужгороді та Мукачеві, ми також запитали, чи, на думку прокуратури, порушено саме п. п. 2.36 та 12.1 Правил дорожнього руху України, як це було вказано в протоколі, складеному поліцейськими, принагідно поцікавились – яка відповідальність накладається на порушника, і чи повинні були поліцейські долучити до справи відео з місця ДТП, що розійшлося ЗМІ і соцмережами.

Так само нас цікавить думка прокуратури, які саме «обставини, що виключають провадження в справі про адміністративне правопорушення» могли бути взяті до уваги Ужгородським міськрайонним судом для винесення постанови про закриття справи.

Втім, ми досі не отримали відповідей на поставлені питання.

І, зважаючи на все вищевказане, схоже, правоохоронцям не слід дивуватися, коли суспільство їх вчергове критикуватиме. Адже у цьому конкретному випадку дуже неприємно виглядає те, що правопорушник – член атестаційної комісії з відбору нових поліцейських і родич поліцейського. Очевидне запитання – чи саме тому він так і не був покараний?

Ба більше, немає чому дивуватися, коли про закарпатців кажуть, що тут один одному як не кум – то брат, як не брат – то сват, як не сват – то поважна людина, яку ображати – зась.

Згадаймо, лишень, іще одну закарпатську автопригоду – спробу затримати колишнього мера Ужгорода Сергія Ратушняка. «…10 грудня 2015 року патрульні помітили автомобіль Mercedes-Benz, водій якого зупинився з порушенням Правил дорожнього руху… за що передбачена адміністративна відповідальність, - йшлося у повідомленні ужгородської поліції. – Поліцейські підійшли до автомобіля, аби звернути увагу на неправильне паркування. Водієм виявився колишній мер міста Сергій Ратушняк. На зауваження про неправильне паркування, порушення ПДР та на вимогу пред’явити документи – він нецензурною лайкою висловився у бік поліцейських, після чого різко рушив з місця».

Оприлюднено відео, на якому екс-мер Ужгорода Ратушняк "послав" поліцейських (18+) (ВІДЕО)

Далі все відбувалося, як у найкращих фільмах з гонитвою за правопорушником: поліцейські розпочали переслідування «Мерседесу», оголошуючи через гучномовець вимогу зупинитися. Але вимоги Ратушняк ігнорував. Врешті решт, поліцейські не змогли його наздогнати, а у повідомленні для преси пояснили це так: «Зважаючи на технічні характеристики автомобіля переслідуваного (високий кліренс), поліцейським не вдалося наздогнати Mercedes-Benz Ратушняка». Попри те, що поліція, звісно, знала і особу водія, і з легкістю могла встановити місце перебування і його, і автомобіля, справа не зрушила з місця. У особистих розмовах поліцейські посилаються на недосконалість українського законодавства. Мовляв, якщо ми приходимо до підозрюваного у скоєнні адміністративного порушення додому, навіть бачимо, що він там є, але він не відчиняє двері, ми не можемо нічого вдіяти.

Наскільки сьогодні відомо, патрульні так і не притягнули Ратушняка до відповідальності.

Так само, як і Бережанського. Вочевидь, обоє – «поважні люди».

Галина Приходько, Тетяна Урбанська, УНІАН

29 квітня 2017р.

Теги: Бережанський, Ратушняк, поліція

Коментарі

Земляк 2017-05-23 / 11:55:22
Який це полiтик! Це базарной барон!

За Батьківщину 2017-05-13 / 10:32:13
Спустили на гальма не за просто так. Може за це в своїй газетьонці Рата опубліковав серію заказних, грязних публіуацій про Батьківщину, а може просто так продався політик Ратушняк?

об"єктивний 2017-05-11 / 21:10:49
якщо бути об"єктивним,то Рата правильно послав,бо рядом на Швабській кожен день по 300 оленів стоять з порушенням ПДД,а під роздачу попадають лише ті,кого селфіки можуть виставити в ютубі для свого іміджу

кома 2017-05-11 / 08:23:09
у кого больше денег,тот и прав.все и все продается,поэтому и сидим,извините, в заднице.волна самого ярого патриотизма с легкостью глушится бочкой гривневого или долларового масла.

сорри 2017-05-02 / 15:27:15
Мусора би першим продали ці справи за бабло. Селфіки здалися пізніше.

Аваковська недореформа в дії

123 2017-05-01 / 16:24:40
Менти переживали за честь мундира звони би наказали, Понти селфiки нi!

вуйко 2017-04-29 / 14:44:20
А що Понти,менти так i не наказали цих поважних людей?

Робін 2017-04-29 / 13:53:17
Фенікс ля комедія, злились селфіки, залишилось закрити кришку унітаза

Андрій 2017-04-29 / 10:33:36
До Агронома, рівень Вашого спілкування говорить про Вас все, тому не маю бажання коментувати Ваш пост,

Закарпаття 2017-04-29 / 09:44:26
Це точно, що обоє "поважні люди", шо Ратушняк, що Бережанський. Що один бик, що другий, бидло рагульське. Доцент - це взагалі смішно))) це як "проФФесор" янукович) коли в нас такі доценти - то це сумно.Їздити п'яним, тікати й всіляко уникати покарання за скоєне, розігрувати спектаклі, брехати, вести себе як повне бидло і водночас щось розповідати про те, який ти патріот і яка ти "поважна" людина, то це смішно, низько і негідно. Який ти патріот? ти гондурасець якийсь, а не патріот, і не поважна людина, а звичайне тупе бидло

Агроном 2017-04-29 / 09:31:14
Солоний огурець такі як цей Андрій. З корупцією людство бореться міліони років, а вона жива досі, бо э такі Гондурасі. Корупцію треба очолити щоб її знищити, а не тикати пальцем на іншого. Поламаєш, що і видно із публікації.

Дід Микола 2017-04-29 / 09:28:12
пограбуй ближнього, поки ближній не пограбував тебе, чим і зайнялася контора "Рога і копита", в народі бандформування з назвою "СБУ" показавши всім приклад своїм бандитським захопленням майна "Dragon Capital" та "Укргазвидобування".

Андрій 2017-04-29 / 08:53:53
В цій країні змін уже не буде, Сорес про Українську політику сказав так: "Що якщо взяти банку з соленими огірками і половину викинути, а потім добавити молоді свіжі, то як ви думаєте, котрі піддадуться зміні? Навіть один солений в банці зіпсує всі решта" То не слід чекати змін на краще поки всю цю гниль не викинеш з службових крісел.

АнтиКоп 2017-04-29 / 08:09:42
Кончені мусора тілько нові , жадні і безпринципні

НОВИНИ: Кримінал

16:07
На Мукачівщині викрили чоловіка, який пошкодив 23 пам’ятники на цвинтарі
15:59
Група чоловіків, що розпилювали на метал обладнання винзаводу у Бобовищі на Мукачівщині, постане перед судом
15:51
Справу про резонансне викрадення ужгородця поліція направила до суду
15:16
Прямуючи до Італії, водій "Мерседесу" намагався виїхати з Закарпаття із прихованими в тайнику сигаретами
15:02
У затриманій на Закарпатті із контрабандним тютюном поміж меблями вантажівці нарахували 135,5 тисяч пачок сигарет
11:43
Обвинувальний акт щодо двох нападників на спілку угорців Закарпаття направлено до суду
04:09
Словаки впіймали турка, що нелегально потрапив в країну з Закарпаття
17:55
На Закарпатті за сприяння контрабанді сигарет суд покарав прикордонника трьома місяцями арешту
17:40
/ 18
На Тернопільщині з пострілами розгромили та підпалили табір циганів із Закарпаття
16:23
Понад 100 ящиків сигарет нарахували у вантажівці з кухонними меблями, затриманій на кордоні на Закарпатті
15:58
/ 1
На Закарпатті передали до суду справу щодо нападу чотирьох мешканців Виноградівщини на іноземця в авто
15:34
/ 24
В Ужгороді при отриманні 2 тис дол хабара затримано адвоката
15:32
/ 2
На Закарпатті зупинили ГАЗ, який перевозив деревину без відповідних документів
15:16
В Ужгороді затримали викрадача туй, котрий уночі викопував їх, аби "вірно пересадити"
14:42
На Закарпатті водій вантажівки спробував під виглядом меблів перемістити через кордон сигарети
13:30
У Мукачеві водій "Мерседесу" наїхав на велосипедистку
11:09
/ 1
Водій ВАЗу, що загинув у ДТП на Свалявщині, в'їхав у рейсовий автобус по зустрічній
11:03
Трьох юнаків, що намагалися переправити до Румунії 7 пакунків сигарет, затримали на Закарпатті
10:21
За фактом смертельної ДТП із шістьма постраждалими на Ужгородщині розпочато кримінальне провадження
18:06
Підозрюваного в убивстві юнака у під'їзді багатопверхівки в Мукачеві й надалі триматимуть під вартою
16:35
В автоаварії на Ужгородщині травмувалися 5 людей і загинув один із водіїв
15:33
/ 1
На Хустщині киянин унаслідок падіння з перил із висоти перебуває в реанімації в комі
12:02
В Ужгороді судитимуть чоловіка, котрий п'яним з'їхав у кювет, а потім пропонував хабара за нескладання протоколу
17:31
/ 1
Поліція Мукачева розшукує осіб, причетних до крадіжок з будинків
14:47
Трьох нелегалів із Африки затримали на Закарпатті
» Всі новини