В документі зазначено, що основною метою програми є здійснення активної політики на ринку праці, підвищення ефективності використання трудового потенціалу області, реалізація державних гарантій щодо зайнятості громадян, посилення мотивації до легальної продуктивної зайнятості. Для створення сприятливих умов для розвитку та підтримки підприємницьких ініціатив безробітних та складання бізнес-планів обласною службою зайнятості проводяться заходи, які спрямовують безробітних громадян, на організацію підприємницької діяльності, організовуються семінари.
Упродовж 2016 року службою зайнятості області проведено 729 семінарів з питань підприємницької діяльності. Зокрема, 227 семінарів на тему: «Як розпочати свій бізнес?», 182 семінари «Від бізнес-ідеї до власної справи», 144 навчальних семінарів на тему «Ефективне ведення сільського господарства» та 176 семінарів з питань організації зеленого туризму, якими охоплено понад 8,1 тис. осіб.
Заходи Програми реалізуються за рахунок коштів місцевих бюджетів згідно з проектами районних, міських програм зайнятості для фінансування оплачуваних громадських робіт; коштів малого та середнього бізнесу; коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття; коштів підприємств, установ і організацій.
Торік на підприємствах усіх форм власності створено 8805 нових робочих місць. Залучено до громадських робіт 1,8 тис. безробітних, які брали участь у роботах по благоустрою та озелененню територій населених пунктів, кладовищ, зон відпочинку, придорожніх смуг, з ліквідації стихійних сміттєзвалищ, осередків карантинного бур’яну, виконували підсобно-ремонтні роботи в закладах соціальної сфери, брали участь в інформуванні населення про порядок отримання житлових субсидій та робота з документацією тощо. В Закарпатській обласній службі зайнятості 1138 особам надано консультації з питань організації та провадження підприємницької діяльності. Започаткували власну справу шляхом отримання виплати допомоги по безробіттю одноразово для зайняття підприємницькою діяльністю 98 безробітних.
Минулоріч центри зайнятості Закарпаття надавали послуги 556 безробітним з інвалідністю. За їх сприянням отримали роботу 179 осіб, з них 4 особи – на нові робочі місця із здійсненням компенсації витрат роботодавцям у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, 9 безробітних з інвалідністю розпочали підприємницьку діяльність, отримавши одноразову виплату допомоги з безробіття. Зважаючи на те, що роботодавці не заявляють вакансії надомної праці, це можливість для шукачів роботи з вадами здоров’я реалізувати свою діяльність та бути потрібними суспільству. За направленням служби зайнятості області проходили професійне навчання 67 безробітних осіб з інвалідністю та після закінчення навчання 64 особи працевлаштовані.
Прес-служба Закарпатської облради