На словацько-українській конференції в Ужгороді говорили про активність громади як основу для демократичного розвитку (ФОТО)

Міжнародна конференція «Активність громади та громадянського суспільства - основа для демократичного розвитку» у рамках програми «Словаччина - Україна: співробітництво через кордони» пройшла напередодні в Ужгороді у “Совиному гнізді».

На словацько-українській конференції в Ужгороді говорили про активність громади як основу для демократичного розвитку (ФОТО)

Менеджер проекту «Інформація для громадян та співпраці», член ради з прав сеньйорів, почесний президент Асоціації видавців друкованих ЗМІ у Словаччині Мілош Немєчек розповів про українсько-словацький проект «Інформація для громадян та співпраці», який стартував у 2016-му році і має на меті активний обмін інформацією між країнами. Програма реалізовується за підтримки Норвезького фінансового механізму у Прешовському краї, підтримує розвиток прикордонних територій, які контактують із країнами, що межують з Європою. Мілош Немєчек зазначив, що співробітництво між Україною та Словаччиною потрібно поглиблювати, зокрема, і розширюючи інформаційний обмін.

Едуард Бураш – уповноважений мера Кошице з питань транскордонного співробітництва та співпраці з Україною нагадав, що нещодавно в Ужгороді побувала делегація словацького міста-побратима Ужгорода – Кошице на чолі з мером Ріхардом Раші. Під час зустрічі із міською владою Ужгорода обговорили напрямки співпраці, в тому числі і підготовку спільних проектів у рамках транскордонної співпраці із залученням європейських фінансових механізмів.

Начальник відділу міжнародних ґрантових програм та інновацій Ужгородської міської ради Вікторія Тарахонич розповіла про досвід впровадження українсько-словацького туристичного проекту "Інновативні інформаційні продукти транскордонної співпраці" за підтримки норвезьких фондів та уряду Словаччини. Головною метою проекту є забезпечення розвитку інформаційних потоків інноваційними методами з використанням сучасних інформаційно-комунікаційних технологій для зменшення соціальних та економічних відмінностей між нашими країнами.

У рамках проекту, за словами Вікторії Тарахонич, реалізують можливість вільного доступу до інформаційних потоків, зокрема в Ужгороді та Михайловцях вже встановлені безкоштовні точки доступу до мережі Інтернет – точки WiFi для власників смартфонів, планшетів та незабаром встановлять інформаційні сенсорні кіоски для туристів без їхнього власного ПК. Також створено веб-портали про туристично-привабливі місця у регіонах та на околицях Михайловців і Ужгорода англійською, словацькою та українською мовами. Портали будуть взаємопов’язані між собою і міститимуть не тільки дані щодо туризму, а й необхідну інформацію про візи, особливості перетину кордону тощо. По 7 інформаційних щитів – інформаційних стендів із картами та з QR посиланнями – встановлять у різних частинах обох міст. Крім того, у рамках проекту буде створено документальний фільм трьома мовами про ці регіони, який транслюватимуть регіональні телекомпанії країн-партнерів, а також можна буде переглянути на веб-порталах міст.

На конференції виступили також багато інших експертів, науковців, працівників місцевого самоврядування, активістів громадських організацій, журналістів Закарпаття і сусідніх словацьких регіонів.

24 березня 2017р.

Теги: конференція, розвиток

НОВИНИ: Соціо

02:34
В Ужгороді на погоджувальній комісії по "Кірпічці" громадськість відстояла додатковий шмат території майбутнього парку від забудови
02:18
На Тячівщині жителі Дубового вийшли на попереджувальну акцію через ями в центрі селища
01:55
На Закарпатті мобільні групи перевірятимуть на кордоні з Угорщиною посилки заробітчан (ДОКУМЕНТ)
01:25
На Закарпатті обговорили проєкт "Мале карпатське коло"
01:14
Угорщина повідомила, що відтерміновує відкриття пунктів пропуску на українсько-угорському кордоні зі свого боку
18:00
/ 3
Угорщина погодила відкриття 4 пунктів пропуску на Закарпатті
17:53
Останній дзвоник відсвяткували дистанційно у школах Закарпаття
16:29
В Ужгороді шукають кандидатів на звання почесного громадянина міста і претендентів на почесну відзнаку міськради
14:43
/ 2
Суд підтвердив обов'язок підрядника відшкодувати збитки за неякісний ремонт частини вулиці Капушанської в Ужгороді
14:26
На Закарпатті з 1 червня послаблюють карантин: дозволяють пасажирські перевезення, роботу готелів і спортзалів
13:03
/ 5
Ще 7 нових автобусів "Електронів" закуплять в Ужгороді
12:05
/ 2
На Закарпатті торік було зареєстровано 7 506 шлюбів і народилося 13 016 дітей
11:00
Закарпаття готове до переходу на другий етап послаблення карантину – МОЗ
10:54
КПП "Лужанка" й "Горонглаб" на Закарпатті відновлюють роботу
03:17
/ 1
У Сумах на Алеї Слави відкрили пам'ятник колишньому командиру 128-ї окремої Закарпатської гірсько-штурмової бригади Є.Коростельову
18:05
До 1 липня в Ужгороді можна пропонувати претендентів на премію імені Петра Скунця
17:35
/ 2
В Ужгороді триває капремонт площі Петефі
15:40
На складання ЗНО на Закарпатті зареєструвалися 12 тисяч 834 учасники
15:06
/ 4
29 травня на Закарпатті вирішуватимуть щодо пом'якшення карантину, а з 1 червня запустять потяг Київ-Ужгород
14:00
"Зелений базар" в Ужгороді з 1 червня працюватиме щоденно
13:50
/ 1
У Мукачеві грошовими преміями нагородять учнів, які стали переможцями олімпіад
13:49
Фахівці центрів та бюро правової допомоги на Закарпатті допомагають учасникам АТО відстояти їхні права
10:07
Свалявський професійний будівельний ліцей торік збільшив свої доходи на 800 тис грн
09:35
500 звернень щодоби приймає диспетчерська служба екстреної допомоги на Закарпатті
00:56
/ 1
Опублікований урядом перспективний план формування територій громад Закарпатської області відрізняється від проекту, що збурив громади (ПЕРЕЛІК ОТГ)
» Всі новини