Менеджер проекту «Інформація для громадян та співпраці», член ради з прав сеньйорів, почесний президент Асоціації видавців друкованих ЗМІ у Словаччині Мілош Немєчек розповів про українсько-словацький проект «Інформація для громадян та співпраці», який стартував у 2016-му році і має на меті активний обмін інформацією між країнами. Програма реалізовується за підтримки Норвезького фінансового механізму у Прешовському краї, підтримує розвиток прикордонних територій, які контактують із країнами, що межують з Європою. Мілош Немєчек зазначив, що співробітництво між Україною та Словаччиною потрібно поглиблювати, зокрема, і розширюючи інформаційний обмін.
Едуард Бураш – уповноважений мера Кошице з питань транскордонного співробітництва та співпраці з Україною нагадав, що нещодавно в Ужгороді побувала делегація словацького міста-побратима Ужгорода – Кошице на чолі з мером Ріхардом Раші. Під час зустрічі із міською владою Ужгорода обговорили напрямки співпраці, в тому числі і підготовку спільних проектів у рамках транскордонної співпраці із залученням європейських фінансових механізмів.
Начальник відділу міжнародних ґрантових програм та інновацій Ужгородської міської ради Вікторія Тарахонич розповіла про досвід впровадження українсько-словацького туристичного проекту "Інновативні інформаційні продукти транскордонної співпраці" за підтримки норвезьких фондів та уряду Словаччини. Головною метою проекту є забезпечення розвитку інформаційних потоків інноваційними методами з використанням сучасних інформаційно-комунікаційних технологій для зменшення соціальних та економічних відмінностей між нашими країнами.
У рамках проекту, за словами Вікторії Тарахонич, реалізують можливість вільного доступу до інформаційних потоків, зокрема в Ужгороді та Михайловцях вже встановлені безкоштовні точки доступу до мережі Інтернет – точки WiFi для власників смартфонів, планшетів та незабаром встановлять інформаційні сенсорні кіоски для туристів без їхнього власного ПК. Також створено веб-портали про туристично-привабливі місця у регіонах та на околицях Михайловців і Ужгорода англійською, словацькою та українською мовами. Портали будуть взаємопов’язані між собою і міститимуть не тільки дані щодо туризму, а й необхідну інформацію про візи, особливості перетину кордону тощо. По 7 інформаційних щитів – інформаційних стендів із картами та з QR посиланнями – встановлять у різних частинах обох міст. Крім того, у рамках проекту буде створено документальний фільм трьома мовами про ці регіони, який транслюватимуть регіональні телекомпанії країн-партнерів, а також можна буде переглянути на веб-порталах міст.
На конференції виступили також багато інших експертів, науковців, працівників місцевого самоврядування, активістів громадських організацій, журналістів Закарпаття і сусідніх словацьких регіонів.