Маріанна СОБРАН, радник міського голови Ужгорода
Була пропозиція до міського голови змінити нашу діяльність щодо вивісок. Окреслити на цей рік історичний ареал у межах 7-9 вулиць, де можна було б за рік показово привести вивіски у порядок. Мабуть, неефективно ходити по всьому місту і вмовляти підприємців чи то штрафувати. Все ж таки, давайте беремо кілька вулиць і приведемо їх до ладу, щоб усі інші містяни і підприємці на периферії міста бачили, який відбувається процес і до чого ми взагалі ідемо.
Розпочнуть точково — із центру. Працюватимуть із підприємцями безпосередньо на місці. Як запевняють активісти, роботу варто починати ще на стадії розробки макету вивіски, а затим її затверджувати офіційно. Мета ж — донести до підприємців та власників приміщень важливість встановлення естетично якісної вивіски, яка буде прикрашати фасад будинку, гармонійно вписуватися в середовище історичної забудови міста, а не псувати вигляд архітектурно-сформованого міського простору.
Маріанна СОБРАН, радник міського голови Ужгорода
У європейських країнах є багато прикладів як адаптують вивіски під історичні фасади. Але якщо підприємці і дотепер не будуть розуміти , то вважаю, що потрібні жорсткіші міри, ніж штрафування чи протоколи, аж до примусового демонтування. З усією повагою до підприємців і бізнесу, за ці роки можна було заощадити кошти, які б дозволили виготовити іншу вивіску. Будемо пробувати із дизайнерами, частково на безоплатній основі розробляти макети вивісок, аби лише їх змінили. Це потрібно вирішувати у комплексі, аналізуючи стан фасаду, кольорову гаму будинку, аби зробити вивіску із паспортизацією та прив’язкою до об’єкту.
Влаштовуватимуть різного формату зустрічі, обговорення з усіма зацікавленими сторонами, бізнесом, рекламними агенціями, дизайнерами, аби вийти на конструктивне рішення. Представники рекламників запевняють: готові працювати спільно, аби надати історичному центру естетичності.
Роман САРКАНИЧ, представник рекламної агенції
Якщо саме у міської влади буде принципова позиція щодо зміни історичного обличчя міста, то думаю власники будуть змушені піти поступки і змінити своє обличчя. Є частково клієнти, які мають бажання змінити вивіску. Але бачать, що у того ж сусіда нема документів, йому нічого не потрібно, от і в них зникає бажання щось змінити. Але за принципової позиції влади, думаю, все зміниться на краще.
У міській раді до діалогу теж готові. Підкреслюючи, що питання комплексне. Враховувати необхідно як облаштування фасадів загалом, не надання дозволів на заклеєння вітрин яскравою рекламою, так і естетичність вивіски.
Олег БОРШОВСЬКИЙ, головний архітектор Ужгорода
Над тим працюємо, щоб наше КП взяло участь у роботі, пропрацюванням 1 поверхів, оформлення фасадів, місця розташування вивісок. Тобто мають бути габарити, аби замовники і власники знали з чим працювати. Комплексна робота мала здійснюватися уже, має бути ідея, варто глянути як історично виглядали ті чи інші вивіски. Запланована зустріч із виробниками реклами, які працюють по місту, щоб ми могли напрацювати спільну думку. Аби не було таке: люди до них прийшли, вони зробили вивіску, а потім уже ставити міську раду перед фактом погодження.
2017 рік Ужгородська міська рада визнала роком охорони культурної та історичної спадщини, тож, питання з вивісками є одним із ключових для врегулювання. З березня розпочнуть перші кроки спілкування із підприємцями із центральної частини міста та проведуть консультації із кваліфікованими дизайнерами та рекламниками.
Ник 2017-03-01 / 19:43:33
Дуже цикава и правильна информация , аж кричить: якби ж то прислухалисЯ i до Ольги Т. теж!
Ольга Т. 2017-03-01 / 09:18:26
Хай би зі сміттям і брудом навели! Такого бруду в місті не пам'ятаю за усі свої нескупі вже роки!