Це перше мистецьке видання, яке презентує графічну творчість відомого краєзнавця, дослідника дерев’яної архітектури Закарпаття, мистецтвознавця.
Як повідомили в Закарпатській академії мистецтв, любов до штриха і лінії пан Михайло несе протягом усього життя. Ще за часів навчання в студії Золтана Баконія Михайло Сирохман захопився графікою. Нескінченні мандри спонукали до фіксації та переосмислення побаченого. Лаконізм форм, довершена композиція, вишуканий штрих – графічні окрушини відчутого і пережитого.
У альбомі презентовано роботи, створені протягом 1981– 2016 років. Графічні аркуші із серій «Полонини», «Гірські озера», «Життя каміння» та окремий блок із зображеннями перлин дерев’яної сакральної архітектури розміщено у двох окремих тематичних розділах – «Обереги плинності» та «Приручення овиду».
Показово, що проект було реалізовано завдяки друзям та колегам художника. Протягом трьох років спільнокоштом та за підтримки ужгородського видавництва таки вдалося втілити у життя 35-літній творчий зріз Михайла Сирохмана, пише Освітній портал Закарпаття.