За його словами, Угорщина запровадила низку програм з Україною щодо регіонального сусідства. Це Сегедський процес, Ніредьгазька ініціатива та співпраця в рамках Карпатського регіону, куди, крім України та Угорщини, входять Польща, Словаччина та Румунія. Всі ці програми спрямовані на сприяння економічному розвитку прикордонних регіонів, транскордонному співробітництву, підготовку фахівців з місцевого самоврядування згідно з європейськими стандартами. Крім того, відбуваються симпозіуми науковців та освітян, туристично-економічне співробітництво. Співпраця з Україною є нашим стратегічним інтересом. “Ми зацікавлені в тому, щоб відносини між країнами були стабільними і щоб в Україні розвивались економічні і демократичні процеси”, - сказав у інтерв'ю кореспондентові Укрінформу Сергій Сюч. Він зазначив, що Угорщина робитиме все можливе, щоб наблизити Україну до європейських стандартів у всіх сферах.
Представник МЗС наголосив, що Угорщина підтримує Україну в питаннях інтеграції до ЄС. “Угорщина входить до тієї групи країн, які підтримують перспективу України стати членом ЄС. І ми послідовні в цьому питанні”. Сергій Сюч підкреслив, що Угорщина вже витратила 2 мільйони євро на українські програми щодо євроінтеграції і надалі виділятиме кошти на ці цілі.
Чільне місце у двосторонніх відносинах займає розвиток прикордонного співробітництва. Сергій Сюч повідомив, що для зменшення черг на кордонах незабаром прикордонники двох країн відкриють спільне службове вікно, де разом вирішуватимуть проблемні питання, які досить часто виникають на кордоні. Водночас він зазначив, що можливість проведення українськими та угорськими прикордонниками спільного огляду - це питання майбутнього. Поки що це зробити неможливо, тому що Угорщина з 21 грудня увійде до Шенгену, і це питання треба буде узгоджувати з Європейським Союзом.