Про це сказано у схваленому країнами ЄС документі щодо нового механізму призупинення, йдеться у статті "Європейської правди" "Безвізовий запобіжник ЄС: Брюссель збільшує ціну розвороту реформ в Україні".
"Чимало депутатів і досі мріють про те, щоби зробити крок назад вже наступного дня після того, як безвіз запрацює на практиці. Для них головна новина: "забути" про зобов’язання не вийде", - йдеться у статті.
Згідно з документом, Єврокомісія повинна моніторити виконання зобов’язань тих третіх країн, громадяни яких звільнені від візових вимог внаслідок успішного завершення діалогу з візової лібералізації.
"Протягом 7 років після набуття сили візовою лібералізацією для такої країни Єврокомісія має регулярно звітувати (з цього приводу) перед Європарламентом та Радою ЄС – щонайменше раз на рік, або коли ЄК вважатиме такий звіт необхідним, або коли Європарламент чи Рада ЄС запитуватимуть про нього", - йдеться у документі.
"Якщо одного дня ВР спотворить електронне декларування, або ж скасує норму про заборону дискримінації тощо, ЄС буде вимушений запустити процедуру призупинення безвізу", - пояснюється у статті.
При цьому, як зазначається, у випадку України увага буде прикута до моніторингу реформ перш за все у сфері протидії корупції.
Як повідомлялося, Європарламент голосуватиме за механізм призупинення безвізового режиму у четвер, 15 грудня.
Минулого тижня Комітет постійних представників країн ЄС (Coreper) затвердив від імені Ради ЄС компромісний текст, погоджений з Європейським парламентом, щодо механізму призупинення безвізового режиму, без якого поки неможливе скасування віз для України.