Такий рейтинг забрудненості областей України був складений, враховуючи низку показників. Зокрема, список критеріїв склали: викиди в атмосферу забруднювальних речовин, скидання стічних шахтно-кар'єрних, колекторно-дренажних вод, частка питної води, яка за якістю не відповідає стандарту, створення особливо небезпечних відходів І-ІІІ, концентрація нітратів в ґрунті, а також середньорічна доза радонового опромінення, яке одержує людина, яка 80% часу проводить в приміщенні.
За результатами дослідження, найбільш небезпечними для людини виявилися Дніпропетровська, Запорізька та Донецька області, в той час як найбезпечнішими є Чернівецька, Закарпатська та Волинська.
Варто відзначити, що під час роботи журналісти зіткнулися з несподіваними труднощами щодо отримання необхідних відомостей про стан довколишнього середовища в країні. Часто екологи не могли надати інформацію щодо забруднення ґрунту або води, зокрема радіонуклідами.
"Ми цього не моніторимо, а моніторимо тільки ось це, і за нашими даними не можна робити жодних узагальнень", - часто чули журналісти від фахівців, пише видання.
Також екологи додавали, що чинна система моніторингу не працює належним чином, адже інформація збирається нерегулярно, а прив'язка до наявних норм не завжди показує об'єктивну картину.