Вердикт щодо віднесення лісів закарпатських Нацпарків до природної спадщини ЮНЕСКО оприлюднять наступного року

У жовтні цього року відбувся візит представника Міжнародного союзу охорони природи (МСОП), пані Куміко Йонеда з метою перевірки поданих аплікацій щодо створення п’яти нових територій об’єкту природної спадщини ЮНЕСКО «Букові праліси Карпат та давні букові ліси Німеччини» загальною площею біля 6000 га.

Вердикт щодо віднесення лісів закарпатських Нацпарків до природної спадщини ЮНЕСКО оприлюднять наступного року

Це один із фінальних етапів процесу розширення об’єкту природної спадщини в Україні. Цілком завершено підготовку всієї процедурної частини щодо створення нових територій спадщини. Тепер зібрано всю необхідну інформацію, яка дасть можливість зробити об’єктивні висновки комітету ЮНЕСКО щодо відповідності номінованих ділянок критеріям об’єкту Всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО. На остаточне рішення чекаємо у червні 2017 року.

Фінансове забезпечення усіх робіт підготовки номінацій, зокрема польові дослідження, камеральну обробку даних, та приїзд експертів ЮНЕСКО, роботу із усіма зацікавленими сторонами проводилося при підтримці Дунайсько-Карпатської Програми Всесвітнього фонду природи (WWF) в Україні.

«У вас є прекрасні ліси! Будь ласка, бережіть їх!» - такий напис англійською та японською залишила пані Йонеда під час візиту у НПП «Зачарований край».  

На вердикт Комітету Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО та Міжнародного союзу охорони природи (МСОП) чекають ділянки розташовані в Карпатському та Подільському регіонах України (території Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської та Хмельницької областей), зокрема на територіях Національних природних парків «Синевир», «Зачарований край», «Подільські Товтри»  та у межах Природних заповідників «Ґоргани» та «Розточчя».

Богдан Проць, координатор WWF з природоохоронної роботи: «у співпраці із Міністерством екології та природних ресурсів ми підготували й подали в ЮНЕСКО обґрунтування щодо включення додаткових понад 6000 га пралісів та старовікових лісів України у номінацію спадщини "Букові праліси Карпат та інших регіонів Європи". Це додаткові 26% до існуючих 23510 га. Але це лише незначна частинка пралісів та старовікових лісів, що можуть отримати найвище міжнародне визнання. За нашими попередніми оцінками, території, на яких розміщені праліси та старовікові ліси в Карпатах становлять зараз біля 80 000 га і це лише 4% території лісів. Їх кількість невпинно зменшується. Протягом останніх 25 років ми втратили щонайменше 100 000 га цих лісів тільки у Карпатах. Зобов'язання зберігати їх Україна взяла разом із ратифікацією кількох міжнародних конвенцій, включаючи Карпатську конвенцію. Критичну важливість пралісів та старовікових лісів неможливо переоцінити, це музеї природи, генетичні скарбниці майбутніх лісів, а також осередки проживання великої кількості рідкісних видів тварин, рослин та грибів.

Роман Волосянчук, к.б.н., с.н.с., старший менеджер лісових проектів WWF: «Праліси та старовікові ліси є унікальними моделями природного розвитку лісових екосистем та безцінним матеріалом для лісівничої науки. Оскільки вони містять велику кількість мертвої деревини, існує суперечність із нормативами «Санітарних правил у лісах України», які вимагають від лісгоспів проводити «видалення захаращеності». Для збереження пралісів та старовікових лісів критично важливо, щоб Верховна Рада якомога швидше поставила на розгляд законопроект №4480, який ліквідовує такі суперечності й надає пралісам і старовіковим лісам законний природоохоронний статус та забезпечує збереження цих унікальних лісових екосистем", повідомляє WWF в Україні.

11 листопада 2016р.

Теги: вердикт, ліси, ЮНЕСКО

НОВИНИ: Соціо

01:32
Представники МГКЄ у складі делегації УГКЦ зустрілися з Папою Римським Фото новина
15:31
На кордоні з Румунією понад 2 місяці триватиме ремонт аварійного мосту через Тису Фото новина
11:17
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Олександром Карповим Фото новина
20:28
/ 1
У Голубиному на Мукачівщині провели в останню дорогу полеглого Героя Андрія Лоскоріха Фото новина
07:08
/ 18
Руки в кайданках
05:48
/ 3
Штурмовик із Руських Комарівців
04:15
/ 3
Підготовче судове засідання у справі вітряків на Руній відбулося в Ужгороді Фото новина
18:36
/ 11
Серед пріоритетів нового прокурора Закарпаття Пацкана є захист релокованого бізнесу, але немає захисту довкілля Фото новина
11:32
Ватикан оголосив нову дату беатифікації священномученика Петра Павла Ороса
02:01
/ 1
У вівторок в Ужгороді відбудеться суд по забудові полонини Руна вітряками
12:39
Юні екодослідники здійснили пізнавальну мандрівку Свидовцем у межах проєкту "Зелені скарби Карпат"
03:11
/ 6
ФОТОФАКТ. Екскаватори продовжують "вигризати" полонину Руна
15:16
/ 1
У понеділок в Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Сергієм Гвоздецьким Фото новина
18:07
/ 1
На Сумщині поліг уродженець Стужиці Іван Лешанич з Мукачева Фото новина
14:41
/ 4
Підтверджено загибель Олександра Лацка з Зарічова Перечинської громади, який майже рік вважався зниклим безвісти Фото новина
13:09
Фінішувала друга зміна літнього табору "Зелені скарби Карпат" в Ужгороді Фото новина
05:01
/ 2
З КПП "Ужгород" до Словаччини втік прикордонник
04:38
/ 5
Розслідування журналістки Олени Мудри, через яке на неї тиснуть судом "Вітропарки", перемогло в конкурсі журналістських робіт про Закарпаття
17:42
/ 2
500 підписів за 3 доби: колективне звернення з вимогою зупинити злочин на Руні достроково направлено новому генпрокурору Кравченку
03:47
У п'ятницю в ужгородському скансені відкриються дві виставки
22:03
/ 4
"Вітряні парки" "відповідально" відбудують міст, "безвідповідально" обвалений вантажівками з щебенем для дороги, якою вони планують возити "ненормативні великогабаритні вантажі"
13:11
Екоклуб у Ясіні запрошує на пізнавальну "Подорож на Драгобрат"
00:50
/ 2
Суд в Ужгороді покарав працівницю митниці за хабарництво штрафом
02:20
/ 3
Проти журналістки-розслідувачки із Закарпаття, яка пише про вітряки у горах, знову публікують замовні статті
23:30
/ 3
ДЕІ відмовляється надати акт перевірки законності будівництва на полонині Руна, – УПГ
» Всі новини