На початку канікул відбувся ювілейний 5-тий річний збір волонтерського табору, організованого рухом «Бронтозаври» («Brontosaurus») та рухом «Веселка» («Hnuti Duha») з міста Єсенік з Чехії у співпраці з Ужанським національним парком. 25 волонтерів промаркувало наступних 55 кілометрів пішохідних туристичних маршрутів в околицях сіл Люта і Тихий, а також відновили 30 кілометрів пішохідних туристичних маршрутів в Ужанському національному парку.
За 5 років проведення цього табору вдалося промаркувати понад 300 кілометрів туристичних стежок відповідно до чеських стандартів маркування.
Загальна протяжність маркованих на місцевості маршрутів від початку проекту у 2008 році на Закарпатті виросла до вражаючих 1332 кілометрів. При цьому денна норма для маркувальної групи становить близько семи кілометрів нових стежок.
Марковані маршрути – це вже певна частина українських туристичних карт, які випускає Державне видавництво «Картографія» у Києві.
GPS-треки маркованих літніх стежок для туристів можна скачати безкоштовно за такими адресами:
www.podkarpatskarus.net/gps.htm(http://www.podkarpatskarus.net/gps.htm)
www.wikiloc.com/wikiloc/user.do?id=1114941
www.mapy.cz
У цьому році маркування знову підтримала адміністрація Пардубицького краю Чеської Республіки, фарби як спонсорський дар були надані фірмою «Balakryl».
Іво Докоупіл, координатор руху «Веселка Єсеніки», керівник проекту, сказав:
«Від 2008 року ми працюємо над відновленням маркування з добровольцями, і за цей час нам вдалося зробити значну частину роботи, відновити старі і промаркувати деякі зовсім нові, але важливі пішохідні стежки, що зв'язують пам'ятки і туристично цікаві та важливі місця. Маємо промарковану Карпатську артерію, що веде від словацького кордону через усі полонини до румунського кордону, загальною довжиною 360 км. Спасибі всім волонтерам, які брали участь у маркуванні від 2008 року, а їх було близько двох сотень, за те, що поширювали за кордоном репутацію якісного чеського маркування і чеського туризму. В Україні наша робота отримує велику повагу, а маркування активно сприяє туризму та сталому розвитку в бідних гірських районах».
Христина Студена, координатор проекту від руху «Бронтозаври», додала:
«Цей ювілейний рік показав, що ентузіазм до волонтерської роботи сильніший, ніж несприятливі умови гір або образ даної області у мас-медіа. Добровольці пробують себе у якості маркувальників, а також пізнають місцеві традиції, встановлюють зв'язок із регіоном і згодом радо повертаються сюди. Вони потім надовго стають прихильниками Закарпатської України, поширюють інформацію про регіон, і також, наприклад, про актуальну безпеку перебування у краї. І не останнім чином акція допомагає ламати стереотипи по обидва боки, а також розширювати ідею волонтерства та екології».
Контактна інформація:
Іво Докоупіл, тел: +420777787927, електронна пошта: ivo.dokoupil@tiscali.cz
Христина Студена, +420776711886, kristina.studena@gmail.com
Копча 2016-10-07 / 08:49:02
Потім директор Ужанського нацпарку запише собі це в заслуги хоч пальцем не поворухнув аби допомогти іноземцям