Законопроект 5177 щодо забезпечення реалізації функцій прокуратури покликаний повернути прокуратурі загальний нагляд і надати Генпрокуратурі контроль над НАБУ.
Про це у вівторок під час брифінгу заявила депутат від "Самопомочі" Олена Сотник.
"Цим законопроектом фактично прокуратура намагається собі повернути загальний нагляд, прокуратура намагається повернути собі можливість ходити в суди. … Хочуть повернути собі гарантії кришування", – сказала вона.
"Але найбільш цинічною була спроба за рахунок цього законопроекту повернути прокуратурі ручний режим управління підслідністю головного антикорупційного органу – Національного антикорупційного бюро. Цим законом пропонується, щоб генеральний прокурор самостійно визначав спірність тих справ корупційних, які будуть розглядатися чи то в прокуратурі, чи то в Національному антикорупційного бюро", – додала Сотник.
За її словами, цей документ свідчить про продовження спроб керівництва країни узурпувати всю владу в ній.
За даними Сотник, законопроект був розроблений у Генпрокуратурі.
Крім цього, депутат від БПП Микола Паламарчук у понеділок зареєстрував у Раді законопроект про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу, який надасть генпрокуророві право забирати у НАБУ справи.
Відповідний документ опублікований на сайті Ради.
Ним передбачається, що "у виняткових випадках з метою забезпечення оперативності та ефективності кримінального провадження" генпрокурор або виконувач його обов'язків матиме право доручити розслідування справи НАБУ "органу, якому це правопорушення не підслідне, але який розпочав щодо нього досудове розслідування".
"Спір про підслідність у даному випадку не допускається", – сказано також у документі.
Якщо в інших випадках виникатимуть спори про підслідність, вирішувати їх зможе лише генпрокурор.
Згідно з пояснювальною запискою, наразі "механізм визначення підслідності злочинів, зокрема Національного антикорупційного бюро України є занадто переобтяженим додатковими вимогами".
Право розслідувати злочини, вчинені членами Національного агентства з запобігання корупції пропонується надати детективам ще не створеного Державного бюро розслідувань.
Як відомо, в кінці вересня генпрокурор Юрій Луценко також заявляв, що хоче самостійно вирішувати, які справи віддавати НАБУ. За його словами, НАБУ надто маленьке і не може самостійно справитися з корупціонерами.