Після 5-річної перерви масштабна мистецька подія зібрала до Хуста 25 художників із Швеції, Латвії, Молдови, Кореї та з українських міст - Львова, Івано-Франківська, Полтави, Вінниці та власне Хуста.
Більше тижня майстри пензля творитимуть свої шедеври на лоні природи Хустщини, відвідуватимуть унікальні пам’ятки краю – дерев`яні церкви району та інші цікаві місця.
«Уперше «Хуст-арт» було проведено в 2006 році. У попередніх пленерах взяло участь більше 70 митців з 15 країн: Кувейта, Фінляндії, Німеччини, Швеції, Австрії, Південної Кореї, Боснії і Герцоговини, Угорщини, Словаччини, Польщі, Білорусії тощо. Фонди галереї містять понад 300 робіт, 14 скульптур. Ми дуже раді, що за сприяння міської ради нам вдалося відновити традицію проведення міжнародних пленерів, адже це не тільки обмін творчістю митців різних напрямів і стилів у вільному мистецькому просторі, це знайомство представників інших націй із нашою культурою, традиціями, архітектурними пам`ятками», - розповів «ГК» директор міської картинної галереї та учасник пленеру Орест Цюпко.
Привітали творчих гостей міста - учасників пленеру очільник Хуста Володимир Кащук та земляк хустян, народний депутат Іван Крулько.
«У Хусті завжди було насичене культурне життя, тут живуть талановиті та творчі люди, якими ми дуже пишаємося. Місто має давню історію та з кожним роком стає все кращим, ошатнішим, дійсно європейським містечком. Радію позитивним змінам у рідному місті, радо вітаю учасників пленеру, бажаю успішного старту, легкого пензля та нових шедеврів», - побажав учасникам пленеру народний обранець.
Захоплена красою міста і мисткиня Марія Еріксон зі Швеції. Жінка вже вдруге на пленері «Хуст-арт» і радо ділиться враженнями
«Я тут була в 2006 році. Мене вразила ваша природа та люди. Вони дружні, привітні, усміхнені. Мені це дуже імпонує і надихає на нові проекти. Бачу, саме місто неймовірно змінилося і стало дуже гарним, особливо центральна частина. Щодо своєї творчості, то займаюся трохи незвичною, як для жінки діяльністю – виготовляю скульптури з металу. Надіюся, цьогорічний пленер буде багатим на нові доробки», - поділилася пані Марія.
Чудовим музичним подарунком для учасників пленеру став виступ зразкового дитячого фольклорного гурту «Цімборики» під керівництвом Наталії Шимши.
Підсумком міжнародного мистецького зібрання стане експозиція робіт учасників 9 жовтня – на День художника. До слова, кожен із митців залишить по собі для громади Хуста добру згадку – по два полотна, створених у місті над Тисою.
бу. Бу 2016-10-03 / 07:12:23
Дуже. Гарні. Стилізовані. Під. Аутентичність. Народні.костюми. кожен. Виглядає. Оригінально образно молдці