Яскраві кольорі, сміливі композиції, стилізовані натюрморти та чудові закарпатські краєвиди – усе це тішить око, змушує замислитися над сенсом життя та поринути у незбагненний світ фантазії та світобачення художників. Їхні роботи є у художніх музеях та приватних колекціях не лише багатьох міст України та країн ближнього зарубіжжя, а й Німеччини, Франції, Канади, Сінгапуру, Аргентини, Китаю, Індонезії.
Мистецьке подружжя Дідиків є випускниками Львівської Академії мистецтв. Сьогодні, окрім активного і насиченого життя образотворця, вони передають свій талант і знання новому поколінню майбутніх художників краю в Ужгородському коледжі мистецтв ім. А.Ерделі.
Живописні техніки Заслуженого художника України Івана Дідика є традиційними для образотворчого мистецтва загалом, проте найбільше любимі на Закарпатті. Як представник закарпатської школи живопису, закоханий у рідний край та його культурну спадщину, звідки й витікає більшість його тем. Один з улюблених прийомів художника – суха пастель, якою зображає, в основному, красу закарпатської природи. Художник виробив свою візуальну мову, саме тому його роботи легко впізнавані через характер мазка-штриха, спосіб моделювання бутонів квіток, які ніби світяться.
Майстер активно використовує техніку живопису на склі для створення релігійних сюжетів та абстракцій. Іван Дідик є учасником численних пленерів, у тому числі, й міжнародних. Особливий відбиток на художника справила подорож до Франції, у чудову природу та багатий культурний спадок якої він закохався. Це згодом відобразилося і в його творчості.
Художня майстерність члена Національної Спілки художників України Надії Дідик особливо вирізняється естетикою модернізму, їй притаманні обдумані й злагоджені композиції. Очевидно, що художньо-естетичний вплив на формування її творчої особистості мали мама Ірина Боднар - майстер народної творчості, вишивальниця, та рідний брат Ігор Боднар - український графік, професор Львівської національної академії мистецтв.
У своїй творчості Н.Дідик захоплюється акриловим та олійним живописом, а її почерк чітко вирізняється контрастною колористикою ти вишуканістю. Особливо цікаві натюрморти Надії Дідик, які часто перегукуються з трактуванням кольорового об’єму та простору Сезана, або ж із нотками французького модернізму початку ХХ століття.
Подібно А.Ерделі, А.Коцкі чи Ю.Герцу, твори яких також відчутно асоціювалися з французьким модернізмом цього періоду. То ж на суд поціновувачів прекрасного Надія виставила цілу низку натюрмортів, котрі їй вдаються чи не найкраще.
Цікаво, що діти Івана та Надії Дідиків теж продовжують мистецьку сімейну традицію. Їхні доньки Іванка Войтович та Наталія Мирончук займаються живописом і викладають в Ужгородському коледжі мистецтв, тож наступного разу сімейний вернісаж Дідиків може бути більш об’ємним…
Окасна Дудаш, "День"
Людмила Чубірко 2016-09-26 / 13:19:32
Від щирого сердця вітаю
Ігор Луценко 2016-09-26 / 11:53:34
Щирі вітання!!!