Незважаючи на численні затримання липкоруких чиновників, охочих до “дармівщини” вистачає. Не бракує, звісно, й роботи працівникам управління державної служби боротьби з економічною злочинністю УМВС. От і цієї осені в сильця правоохоронців потрапили "білокомірцеві" правопорушники, які вважали, що закон не для них писаний.
Ну, чого, скажіть, не вистачало 26-річному Михайлові, начальнику одного з лісових господарств Берегівщини. Мав-бо і посаду добру, і зарплату не таку вже й малу. Та недарма в народі кажуть: хочеш пізнати людину – дай йому посаду або гроші. Відчувши себе у керівному кріслі неабияким панком, Михайло вирішив, що, крім зарплати, тут можна отримувати й непоганий “навар”. Головне -- "правильний" і "діловий" підхід до клієнтів. А їх чимало.
Отож коли поріг переступив житель Іршавщини, котрий мав намір придбати велику кількість дров, молодий керівник відчув, що час настав. Звісно, дрівцята всім потрібні, підтвердив Михайло, але в цій справі є певні нюанси. Для того, щоб укласти відповідний договір на отримання дров, потрібно, крім усього, викласти ще 250 "зелених". Щоправда, не у державну касу, а... Сам здогадайся. Словом, про апетит лісового боса довідалися й працівники БЕЗ, котрі вирішили перевірити отриману інформацію.
У кабінет зайшов сільчанин, котрий, як і вимагалося, виклав 250 доларів. Те, що було далі, стало для хазяїна кабінету громом серед ясного неба. Горе-посадовця на гарячому затримали працівники управління державної служби боротьби з економічною злочинністю УМВС спільно з колегами із райвідділу. За фактом отримання хабара прокуратура Берегівського району порушила кримінальну справу. У цьому ж таки районі у поле зору "безівців" потрапила така собі пані з одного із відділів державної структури. Як довідалися оперативники, у цієї метикуватої жіночки також неабиякі апетити до дармових грошей. А діяла Андріана (так звати шефиню) за дещо іншою злочинною схемою. Все було до сміху просто. За те, щоб одному з працівників її відділу зараховувався стаж при фактичному невиконанні ним своїх функціональних обов'язків та відсутності його на робочому місці, Андріана стала вимагати хабар -- значну суму в гривнях. Протягом двох неповних місяців у кишені липкорукої чиновниці осіло майже 7 тисяч гривень. Щоправда, як вже здогадується читач, довго радіти керівнику в спідниці не довелося. Про її дії, котрі підпадають під відповідну статтю Кримінального кодексу, довідалися й працівники міліції. Викриття любительки хабарів стало для правоохоронців, як кажуть, стравою техніки.
Ще більші апетити виявилися у посадовців одного з ужгородських ринків. Як відомо, підприємців тепер багато, і кожному хочеться реалізувати свій товар. Отож коли до базарних чиновників підійшов приватний підприємець з проханням надати йому торговельне місце площею 30 кв. метрів, посадовці одразу погодилися. Щоправда, з одним невеликим “але”... За сприяння у цьому питанні заявник мав виділити їм "всього-навсього"... 10 тисяч гривень. Можна уявити собі настрій ринкових шефів, коли їх під час передачі грошей “накрили” працівники УДСБЕЗ УМВС.
Дещо скромнішим виявився апетит у такого собі пана Василя, котрий працює директором бюро технічної інвентаризації в одному з гірських районів. Без цієї установи під час купівлі-продажу майна чи оформлення відповідних документів ніяк не обійтися. Отож коли до Василя навідалися три жителі району, щоб виготовити технічні паспорти на будівництво, він категорично заявив: виготовити можна, але за відповідну винагороду з кожного. Хоч-не-хоч, а довелося усім трьом поповнити кишеню директора БТІ 500 доларами та 150 гривнями. Та після передачі грошей Василь мав зустріч з працівниками БЕЗ...
В усіх згаданих випадках порушено кримінальні справи.