Відтак у ході бесіди з колективами Іршавської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 та №2, Іршавської гімназії, початкової школи с.Собатин, ДНЗ №1,2,3,4 м.Іршава та с.Собатин, Степан Бобик коротко ознайомив присутніх із впровадженням адміністративно-територіальної реформи, основними кроками міської ради Іршави та сільської ради села Лози на шляху створення Іршавської міської об’єднаної територіальної громади з центром в Іршаві. Також виокремив можливі позитиви та негативи, які може очікувати майбутня спроможна об’єднана Іршавська громада.
Отже, серед основних преваг проведення реформи наступне:
- надходження до бюджету додатково у вигляді податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) у розмірі 60%, а у грошовому еквіваленті – більше 11 мільйонів гривень на рік.
- 962 тисячі гривень – субвенція на розвиток інфраструктури с.Лоза.
- 1 мільйон 645 тис.грн. – бюджет розвитку – заохочувальна субвенція для ОТГ.
Всього у разі об’єднання ОТГ отримує додатково 14 мільйонів гривень - Об’єднані територіальні громади прирівнюються і наділяються усіма правами, які мають міста обласного значення: - має прямі міжбюджетні відносини з держбюджетом в отриманні субвенції на галузі освіти, медицини, культури; - безпосередня співпраця ОТГ із Мінрегіонбудом у напрямку фінансування проектів, які передбачають покращення соціально-економічного становища об’єднаної територіальної громади.
- Органи місцевого самоврядування об’єднаних громад отримують виключні повноваження щодо розпорядження, володіння і користування земельними ділянками в межах своєї юрисдикції (як у межах, так і за межами населеного пункту).
Втім, очікувати манни небесної відразу після створення ОТГ і суцільних позитивів не варто, оскільки поряд із суттєвим збільшенням бюджетних ресурсів, пропорційно збільшується об’єм роботи на території новоствореної громади не тільки в напрямку розвитку інфраструктури (дороги, школи, дитсадки, інженерні комунікації тощо), а й забезпеченні мешканців громади послугами, що надаються органами державної влади. Починаючи від первинної медицини і закінчуючи функціями, які сьогодні виконує управління соціального захисту населення. І все це лягає на плечі адміністрації ОТГ.
Крім того, створення Іршавської міської об’єднаної територіальної громади залежить від обласної державної адміністрації, яка повинна надати позитивний висновок. А також, у майбутній громаді повинні пройти вибори, на яких обиратимуть депутатський корпус, старосту Лози та голову ОТГ. До мінусів можна віднести і ліквідацію сільради у селі Лоза. Натомість буде введено посаду старости. На функціональність зміна назви посади не впливатиме, оскільки послуги, які надавались сільською радою, будуть доступні для мешканців і надалі.
Таким чином, у всіх колективах присутні висловили підтримку шляху, обраного Іршавою та Лозою, зі сподіваннями на краще майбутнє, повідомляють в Іршавській міській раді.