Якщо проаналізувати цей період, то найбільше громадяни намагались незаконно ввезти продовольчі товари – всього 123 випадки на суму 2,6 млн грн. Асортимент харчових продуктів різний: борошно, молочні та макаронні вироби, фрукти тощо.
Що стосується підакцизних товарів, то з початку року зафіксовано незаконне ввезення алкогольних напоїв на суму 145 275 грн та вивезення тютюнових виробів на суму 3 млн 671 тис грн.
Також фахівцями митниці зафіксовано 47 випадків незаконного ввезення лікарських засобів наркотичної та психотропної дії. У відомстві зазначають, що як правило, такі медпрепарати перебувають у вільному обігу на території країн Європейського Союзу. Громадяни купують ці ліки без будь-яких документів та ввозять їх на території України для власних потреб. Проте, відповідно до чинного законодавства України, для законного ввезення до нашої держави лікарських засобів із вмістом наркотичних або психотропних речовин необхідні дозвільні документи.
Також громадяни намагаються незаконно ввозити на територію України транспортні засоби з порушенням митного законодавства. В основному, митниці подають підроблені документи, або такі, що містять неправдиві відомості щодо вартості автомобіля (автомобілі, які вперше ввозяться на територію України) та щодо ідентифікаційного номера кузова транспортного засобу, коли він піддавався змінам кустарним способом. Всього у першому півріччі 2016 року зафіксовано 21 такий випадок, у яких вартість тимчасово вилучених транспортних засобів складає 9 млн 39 тис грн.
Крім легкових автомобілів, громадяни намагались незаконно ввезти на територію нашої держави мотоцикли та мопеди, які підлягають сертифікації в Україні, а тому в обов’язковому порядку мають письмово декларуватись у разі їх ввезення на територію України. За 6 місяців 2016 року зафіксовано два випадки незаконного ввезення на територію України мотоциклів та мопедів на загальну суму 7 755 грн, повідомляють в ГУ ДФС у Закарпатській області .