Про це йдеться у повідомленні Представництва ЄС в Україні на сторінці у соціальній мережі Фейсбук.
У Представництві наголосили, що удосконалення законодавства з повернення активів було і є одним із зобов’язань, які взяла на себе українська влада у рамках процесу візової лібералізації.
"Представництво ЄС хоче ще раз нагадати, що згідно зі своєю попередньою оцінкою пакету "безвізових" законів прийнятих Верховною радою у лютому 2016, проект закону про конфіскацію (№4811) не містить вагомих гарантій захисту прав власності, що відповідало би стандартам ЄС", - йдеться у повідомленні.
Втім, згідно з інформацією з сайту ВР, проект №4811 5 липня було відкликано і знято з розгляду. Пізно ввечері 5 липня цієї позначки не було.
Варто зазначити, що експертна спільнота раніше також розкритикувала даний законопроект, назвавши його клоном раніше відхиленого правоохоронним комітетом проекту №4057.
"Правовий аналіз РПР вад та наслідків ухвалення законопроекту №4811 про арешт та конфіскацію активів корумпованих чиновників показав, що проект закону становить суттєву загрозу основоположному праву власності для всіх громадян України і має бути відхилений", – йдеться у екстренній заяві експертів анткорупційної групи Реанімаційного пакету реформ.