Цьогоріч митці писали Ужгород у його найбарвистішу пору. Натхнення шукали в історичному центрі міста і на околицях.
Ганна Дрогальчук, директор Закарпатського обласного організаційно-методичного центру культури
Дивлячись на ці роботи, споглядаючи, на них ми бачили, що Ужгород представлений і як з історичної точки зору, і як Ужгород сучасний, Ужгород травневий, Ужгород в сакурі, Ужгород із своїми такими маленькими альпінаріями, — і тому ми так її назвали.
«Ужгород крізь віки» — виставка, що об’єднала майже 30 робіт від 15 художників із різних районів Закарпаття. Цікаво те, що поряд із досвідченими образотворцями працювали аматори. Приміром, пані Магдалина – економіст за фахом і, як виявилося 7 років тому, митець у душі.
Магдалина Березанич, учасниця пленеру та виставки з Великоберезнянщини
Я не вчилася художній справі, а просто так, я – аматор. І в мене може спочатку не так добре получалося і з тим часом, що я ходжу, вивчаю, дивлюся на колег, що вони там малюють, як малюють, і набираю собі досвіду маленько, так малюю і все.
Разом із тим, один із наставників, знаний у краї митець і педагог Василь Вовчок, запевнив: досвідченим художникам теж без сумніву є чому повчитися у самодіяльних.
Василь Вовчок, художник
Проблема виникає в художників-професіоналів, тому що вони заучать прийоми, а інколи дивлюся на цих самодіяльних художників, коли вони якось так дивно намалювали, зовсім не так, як я бачу, тому що я вже привик дивитися очима такими навченими. Я бачу в цих роботах самодіяльних якусь таку красу і починаю розуміти, як вони дивляться на цей світ, і можливо цей світогляд їхній дозволяє мені освіжити свої погляди і враження на світ.
Свою експозицію митці присвятили 20-річчю Конституції України. Оглянути твори можна впродовж двох тижнів.