Про це повідомляє The Wall Street Journal з посиланням на європейських дипломатів.
Як відзначає видання, Комітет постійних представників країн ЄС на своєму засіданні в середу не зміг дійти одностайної згоди щодо цього питання.
Згідно з джерелами, надання безвізового режиму гальмує Німеччина, яка висловлює занепокоєння щодо грузинських організованих злочинних угруповань.
Зокрема в середу Берлін попросив Єврокомісію представити доповідь щодо присутності грузинських злочинців у країнах ЄС.
Водночас Італія та Франція закликають дочекатися схвалення загального механізму призупинення безвізового режиму.
За словами дипломатів, є також країни, які не хочуть приймати рішення щодо безвізового режиму для України, Грузії та Косово до того, поки не буде розглянуто запровадження безвізу для Туреччини.
Запровадження безвізового режиму між Україною та ЄС відкладено щонайменше до осені, проте не виключені і подальші затримки.
Про це йдеться в статті "Європейської правди" "Як поверталися візи: детально про те, чому та як надовго відкладено безвізовий режим".
Зокрема, як наголошується в матеріалі, причини такої затримки є політичними.
Насамперед йдеться про бажання ЄС створити запобіжний механізм, що дозволить Брюсселю швидко зупинити безвізовий в разі потреби, а також постмоніторинговий механізм, який дозволив би зупинити безвізовий режим у випадку, якщо Україна почне скасовувати реформи.
Таким чином, як зазначається в статті, наразі отримання безвізового режиму у вересні є найоптимістичнішим варіантом. Проте існує серйозна загроза, що на шляху схвалення "безвізу" з’являться нові перепони.
Насамперед ситуація залежатиме від того, чи не зміниться календар розгляду механізмів призупинення безвізового, а також як швидко країнам ЄС вдасться досягти компромісу.
Окрім того, не виключено, що Україна сама може стати на перешкоді ухвалення рішення, не впроваджуючи належним чином реформи, або ж навіть скасовуючи їх.