10 команд флористів і сотня волонтерів з усієї України приїхали аби мовою квітів розповісти про кохання. Готувались до дводенного свята півроку. Головна умова, щоб усі квіткові інсталяції органічно вписувались в середньовічні стіни.
Вікторія Соловей, представник асоціації флористів України (Київ)
Створили спеціальний сайт, виклали всі фотографії замку. По цим фотографіям вони обрали собі кімнати в замку. У них була ідея – тобто, це на тему кохання, історична ідея і вони розкрили цю ідею мовою квітів.
Флористки Юлія та Оксана працювали в дуеті. Кажуть цей фестиваль виклик для професіоналів, бо тут вони вдосконалюються, обмінюються досвідом і мають змогу творити, щось не звичне, не буденне.
Юлія Барабаш, флористка (Київ)
Для нас це дуже велике натхнення. Флористика – це як повітря для мене. Це безкінечне поле для розвитку, натхнення, розвитку та реалізації себе. З квітами можна творити безкінечно і отримувати масу натхнення від такого фестивалю.
Символом фестивалю стала королева квітів – троянда. Із 30 тисяч рослин флористи сторили 20 інсталяцій. Частину розмістили на подвір’ї. Всі інші композиції розташували на двох поверхах замку в кожній з кімнат. Серед композицій і вогонь кохання, і хвилі почуттів, і тернисті стосунки, і навіть романтина трапезна.
Господар замку Йосип Бартош – переконаний Сент Міклош ідеальне місце для цього фестивалю. Його тема – кохання, а Чинадіївський замок в народі так і називають фортецею кохання. Тому тут організатори створили особливу енергетику.
Йосип Бартош, орендатор замку Сент-Міклош
Старт дуже чудовий. Нас здивувала прайьовитість флористів. Прийшли дівчата із сильними руками. Вони дуже завзято працювали, неймовірно працювали. Сам процес підготовки викликав здивування, здивування від того, що можна зробити з квітами. Вони змінили простір замку і його настрій і це прекрасно.
Переможців тут не обирали. Навпаки – показові виступи флористів дали змогу туристам побачити Чинадієвський замок зовсім іншим.
Наталія Стефанів, відвідувач фестивалю (Львів)
Емоції, по перше, дуже позитивні. Відчуваєш атмосферу тих прожитих життів, які тут відбувалися і надихаєшся тим всім і звичайно хочеться вірити, що все в житті живе і живе від серця, від кохання і любові.
По закінченню свята флористи планують залишити всі інсталяції тут. Кажуть, є чимало способів продовжити життя квітки. Любуватися композиціями туристи і гості замку зможуть аж до наступних вихідних. Коли й відбудеться наступний фестиваль – фестиваль середньовічної культури «Срібний Татош».
УжІнформ
tesla 2016-05-16 / 15:05:40
ПОЗОРІЩЕ, а не фестиваль квітів! Мало того, що ціна за вхід по 100 грн з чоловіка, там квітів і композицій обмаль! більшість людей, коли чули ціну квитка розверталися і йшли геть, бо з родини мінімум треба 400 грн.!!!! ПОЗОР!!!! Організаторам цього дійства варто поїхати на квіткові фестивалі в Європу і подивитися, що таке фестиваль квітів!