Андрій Лук'янов
Невеличке село Шешори, що на Прикарпатті. четвертий рік поспіль гостинно приймає на своїй землі близько 10-ти тисяч гостей з усіх куточків України та світу. Місцеві жителі пропонують гостям придбати вишиванку, плетені гуцульські шкарпетки та скуштувати гуцульської кулеші.
Андрій Лук'янов із Закарпаття у Шешори приїхав не з порожніми руками. Всі ці музичні інструменти пан Андрій виготовляє власноруч. Вистукуючи ногами по фоліо та граючи на флейті - майстер створює свою власну етномелодію.
Андрій Лук'янов:
- Самый сложный это инструмент фолио. Он изготовлен из двух инструментов. Это барабан с педалью и струнно-ударный тоже с педалью. При этом я на нем играю. На флейте джина. И все это вместе называется лесная музыка.
А от художники на фестивалі звели власну “галерею просто неба”. Місцева річка та земля для митців лендарту слугують своєрідним полотном для створення композицій. На шешорській галявині працює київський художник Геннадій Донець. Узявши у руки купу соломи, мотузок та дерев"яні палиці, він створив ось таку скульптуру. Її назва „Сіно-солом’яні годинники”.
Геннадій Донець, художник:
- Це тіпа плин часу, тобто це цикли річні. Весна, літо, осінь, зима. Трава росте, потім її збирають, сушать, потімвони її якось використовують. От і так воно з року в рік, з рокцу в рік.І це така штучка, яка не відривна від цього їхнього життя.
У іншому ж куточку села Шешори у невеличкій залі народного дому справжній аншлаг. Тут демонструються документальні фільми з етнографічної та екологічної тематики, створені режисерами з різних країн Європи. Переглянувши стрічку "Різдво" українського кінематографіста Леся Саніна, поціновувачі кіномистецтва діляться враженнями.
Відвідквачі:
- Я шла на фильм, чтобы увидеть фильм о красоте края, о гуцулах, о той земле, куда я приехала. в итоге я увидела фильм снятый в стиле сюрреализма не для украинцев, а для кого-то постороннего
-Я думаю, що етнічному фестивалі такі фільми власне потрібні. Тому, що тут збираються люди, які цікавляться етнікою і для них знайти подібне місце самому дуже важко. а тут тобі дають певні вказівники, кутобі рухатись.
Екскурсія стежинами гуцульського села , звуки етнічних мотивів , запальний гуцульський танок та запах свіжої кулеші. Все це, підсумовують учасники та гості фестивалю - понурення у минуле та крок до майбутнього, а ще це справжній відпочинок по-українськи.
Іванна Янчук, Віталій Магалатій , 5-ий канал
16 липня 2006р.
Теги: