За словами дослідника українських дерев’яних церков інституту «Укразахідпроектреставрація» Василя Слободяна, попереднє подання на внесення до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО зробили ще під час останнього візиту до Львова експерта ЮНЕСКО Ганса Каспарі. Василь Слободян зазначив: «Ми вирішили пропонувати не тільки такі шедеври, як церкви св.Юра та Воздвиження Чесного Хреста в Дрогобичі, а й менш відомі, та не менш визначні пам’ятки карпатського регіону. З них —більше 10 знаходяться на території України, решта — це українські церкви, які зараз розташовані на території Словаччини та Польщі. Отож, подання будемо робити колективне — від трьох сусідніх країн».
Одним із пунктів програми перебування у Львові упродовж трьох останніх днів виїзного засідання бюро Українського комітету ІКОМОС стало відкриття офіційного офісу львівського осередку ІКОМОС. Офіс львівського осередку ІКОМОС, який на сьогодні налічує 12 осіб, відкрили на вул. Леся Курбаса, 4 у Фонді культури України.
За словами президента Українського комітету Міжнародної ради з питань пам’яток і визначних місць Миколи Яковини, до львівського осередку ІКОМОС належать найкращі спеціалісти. Він також наголосив: «Відтепер ми щороку робитимемо виїзні засідання бюро Українського комітету ІКОМОС саме у Львові. Наступного року ми відзначатимемо 10-річчя внесення Львова до Списку світової спадщини ЮНЕСКО, але бачимо, що у вашому місті залишається багато проблем, пов’язаних з порушенням пам’яткоохоронного законодавства. Наприклад, у діяльності міської ради відсутні документи з управління території ЮНЕСКО, відсутня Науково-методична рада пам’ятки ЮНЕСКО, яку не можуть замінити містобудівна чи консультативна рада при управлінні охорони історичного середовища. Ми зацікавлені в тому, щоб розвивати пам’яткоохоронну справу, але не можемо не визнати, що за 10 років зазнали чимало втрат».