За його словами, всі дії працівників СБУ були санкціоновані апеляційним судом. До обласного управління служби надійшла заява одного з лісокористувачів про вимагання керівником Брустурянського держлісгоспу хабара розміром 2000 доларів за позитивне рішення щодо надання лісосіки. В результаті перевірки інформація підтвердилася. За згодою прокуратури, вимагача було затримано. Згодом він сам показав правоохоронцям, де зберігається хабар. Водночас генерал-майор спростував твердження деяких ЗМІ, що буцімто «есбеушники» підсипали щось затриманому, щоб він відкрив сховок. «Ми такими методами не діємо, – запевнив начальник управління. – Затриманий сам показав сховок, можливо тому, що досі ще не перебував у такій стресовій ситуації».
Володимир Рокитський також спростував інші твердження ЗМІ. «Спецпідрозділ діяв в рамках закону, – наголосив він, – так само як і інші працівники СБУ. Жодних масок там не було, як пише преса, правоохоронці не бігали зі зброєю. Процедура надання зброї у нас чітко фіксується, і всім охочим ми можемо надати документальні підтвердження, чи мав хтось з представників СБУ при собі зброю». На його думку, преса неправдиво й однобоко висвітлила цю ситуацію, однак позиватися до ЗМІ управління не буде.
Керівник УСБУ також повідомив про тиск на управління, дзвінки від різних осіб з вимогою відпустити затриманих. Зокрема, сьогодні вранці зателефонував, як він представився, колишній працівник прокуратури, нині – львівського телебачення, і вимагав відпустити затриманих, інакше буде непереливки.
Наразі під арештом в слідчому ізоляторі перебувають двоє посадових осіб держлісгоспу. Проти них порушено карну справу. УСБУ також звернулося до Тячівського райвідділу міліції з проханням провести службове розслідування щодо дій представників міліції, які не відреагували на заяву СБУ і не допомогли розблокувати дорогу працівникам служби. Для цього їм довелося викликати спецпідрозділ «А».
ЗІК
14 липня 2006р.
Теги: